Pokazujemy
dobre kino od 1955

Poznaj pełną ofertę Kinoteki i zobacz ją od strony, której jeszcze nie znałeś! Masz własny pomysł na Kinotekę? Skontaktuj się z nami.

Początki kina

Kinoteka wyrosła z tradycji trzech kin – dwóch (Młoda Gwardia oraz Przyjaźń), które otwarte zostały w 1955 roku wraz z Pałacem Kultury i Nauki oraz absolutnie wyjątkowego – Kina Dobrych Filmów „Wiedza”, utworzonego w 1960 roku.

już ponad 7,000,139 osób obejrzało film w kinotece

Kinoteka
to nie tylko kino

Kinoteka to także tysiące wydarzeń w ciągu roku. Od konferencji, przez pokazy mody, występy artystyczne, aż po koncerty. U nas można zorganizować każde wydarzenie.

Dodatkowo, w 2023 roku Kinoteka zainicjowała cykl pokazów plenerowych „Kino Zachodzącego Słońca”. W programie znalazło się zarówno ambitne kino środka, jak i największe hity festiwali. Pokazy plenerowe Kinoteki cieszą się rekordową popularnością.

 • Kawiarnia

  Nasza kawiarnia to idealne miejsce do organizacji koktajli, spotkań networkingowych, czy przyjemnych przerw na kawę.

 • Bar filmowy

  Nasz bar filmowy to idealne miejsce na spotkanie, nie tylko przy okazji wizyty w kinie. Jest to także doskonałe miejsce na prywatne imprezy, urodziny czy celebracje.

 • Eventy

  Zorganizuj prywatną lub firmową imprezę w wyjątkowych wnętrzach. Skorzystaj też z naszej pomocy w organizacji wydarzenia.

 • Festiwale filmowe

  Gościmy kilkanaście festiwali filmowych w roku

nieprzerwanie od 2001 roku

Kinoteka
to zespół ludzi z pasją do sztuki filmowej i nie tylko…

Kinoteka Klub

To miejsce dla prawdziwych
miłośników kina.

Dołącz do nas