Zima w mieście
Laureat Złotych Globów od 15 lat Napisy laureat Złotych Globów

Belfast - zobacz przedpremierowo!

premiera
2022.02.25

Scenariusz:

Kenneth Branagh

Reżyseria:

Kenneth Branagh

Obsada:

Caitriona Balfe, Jamie Dornan, Judi Dench

Czas trwania:

98 min.

Wersja językowa:

angielska | napisy: polskie

Kraj produkcji:

Wielka Brytania

Rok produkcji:

2021

Gatunek:

dramat

Nagrody: Najlepszy dramat (nominacja) Najlepszy scenariusz - Kenneth Branagh (wygrana) Najlepszy aktor drugoplanowy - Jamie Dornan (nominacja) Najlepszy aktor drugoplanowy - Ciarán Hinds (nominacja) Najlepsza aktorka drugoplanowa - Caitriona Balfe (nominacja) Najlepszy reżyser - Kenneth Branagh (nominacja) Najlepsza piosenka - Van Morrison (nominacja)

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

7 nominacji do Złotych Globów
Najlepszy scenariusz - Kenneth Branagh (wygrana)

Podczas gdy cały świat świętuje lądowanie misji Apollo 11 na Księżycu, Belfast zamienia się w sierpniu 1969 roku w strefę wojny między dwiema frakcjami o kwestię przynależności Irlandii Północnej do Wielkiej Brytanii. Obserwujemy wydarzenia z perspektywy trzypokoleniowej protestanckiej rodziny wynajmującej dom na jednym z miejskich osiedli, a zwłaszcza przez pryzmat wyobraźni dziewięcioletniego Buddy’ego, który nie bardzo wie, z jakiego powodu jego sąsiedzi z dnia na dzień zamienili się w krzyczący tłum podpalający okoliczne domy. Chłopak rozumie, że jest świadkiem bardzo ważnych wydarzeń, które wpłyną na jego przyszłe życie, ale nie potrafi przejąć się nimi tak mocno, jak brakiem zainteresowania ze strony szkolnej koleżanki. Nie wspominając już nawet o fakcie, że jego rodzice zdają się na poważnie rozważać wyprowadzkę do Anglii albo hen daleko za ocean. Buddy próbuje odnaleźć odwagę do przetrwania tych niepokojów w wewnętrznej sile matki, pozytywnym nastawieniu ojca i życiowych lekcjach zasłyszanych od dziadków.

***

W związku z aktualną sytuacją epidemiczną od 15 grudnia 2021 r. do Kinoteki zapraszamy wyłącznie osoby dobrowolnie okazujące obsłudze kina zaświadczenie o szczepieniu, lub zaświadczenie o negatywnym wyniku testu diagnostycznego w kierunku SARS-CoV-2 (test wykonany nie później niż 48 godzin przed okazaniem zaświadczenia) lub aktualne zaświadczenie o statusie ozdrowieńca*.

Jesteśmy przekonani, iż ze zrozumieniem przyjmą Państwo tę decyzję wynikającą z troski o zdrowie i bezpieczeństwo naszych widzów, pracowników i współpracowników.
Zespół Kinoteki

*Żadne informacje zawarte w okazywanych dokumentach nie będą zbierane.

Zdjęcia i Wideo