Old
Lato w mieście 2021

Lato w mieście 2021

Jak co roku KINOTEKA zaprasza najmłodszych na najgorętsze filmy tego lata!

Spędzacie wakacje w Warszawie? To nic strasznego, ponieważ nie ma lepszego miejsca na przeniesienie się do innego świata niż kino. Dlatego, jak co roku, zapraszamy do Kinoteki na akcję „Lato w mieście”.

W tym roku wyselekcjonowaliśmy kilkanaście znakomitych tytułów dla różnych grup wiekowych, tak aby każda i każdy mógł znaleźć coś dla siebie! Dodatkowo zdecydowaną większość filmów wyświetlamy premierowo. Mamy też kilka filmów, które miały swoje premiery w ostatnich miesiącach, więc to wspaniała okazja do nadrobienia kinowych zaległości.

Jeżeli na liście nie widzicie tytułu, który chcielibyście zobaczyć to nic straconego. Czekamy na sygnał i postaramy się sprowadzić dany film specjalnie dla Was! Zachęcamy również do śledzenia strony www.kinoteka.pl, gdzie zawsze możecie znaleźć aktualny repertuar kina i nasze zapowiedzi.

Lista filmów z podziałem na kategorie wiekowe:
4+:
Filonek Bezogonek
Życie bez ogonka pełne jest wyzwań. Zwłaszcza w zupełnie obcym miejscu! Czy zagubiony Filonek odnajdzie się wśród obcych w wielkim mieście? Bycie innym to na szczęście nie tylko trudności!

Ella Bella Bingo (w programie od lipca)
Ella to przebojowa 5-latka, która ma niespożytą energię, a swoimi pomysłami zaraża wszystkich wokół. Kiedy postanawia zorganizować lokalny konkurs talentów, znajduje mnóstwo chętnych, a sama chce zaprezentować magiczne sztuczki w duecie z Henrym, swoim najlepszym przyjacielem. Pech chce, że do miasteczka wprowadza się Johnny, który ma mnóstwo gadżetów, w tym fantastyczny rower, więc od razu wzbudza zainteresowanie pozostałych dzieci. Zamiast bawić się i trenować z Ellą, Henry spędza coraz więcej czasu z nowym kolegą. W końcu dochodzi do pierwszej kłótni między przyjaciółmi, którzy nigdy dotąd się nie sprzeczali... Czy przyjaźń Elli i Henry’ego przetrwa tę próbę?

5+:
Klara Muu
Młoda krowa Klara pragnie zostać sławną gwiazdą muzyki. Niestety nie wszyscy uważają, że ma talent… Kiedy trafia prosto z dużego miasta na farmę swojego ojca, czekają ją tam nie lada wyzwania.

6+
Co w duszy gra
Joe Gardner prowadzi zespół muzyczny w gimnazjum. Jego prawdziwą pasją jest jednak jazz. Joe przeżywa kryzys - zaczyna zadawać sobie pytania: "Po co tu jestem? Jaki jest cel mojego życia?".
Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Rabuś z pociągu (już dostępny)
Na młodych detektywów znowu czekają nie lada wyzwania! Tym razem Biuro Detektywistyczne Lassego i Mai stanie przed trudnym zadaniem pojmania rabusia pociągów. Czy uda im się rozwikłać zagadkę przed kolejną kradzieżą, mimo że ich Biuro zostaje zamknięte?

Luca (dostępny od 2 lipca)
Luca spędza niezapomniane wakacje z nowo poznanym przyjacielem, ten jednak skrywa pewien sekret.
Raya i ostatni smok (dostępny od 2 lipca)
W zamieszkałym przez starożytną cywilizację królestwie Kumandra, wojowniczka Raya usiłuje odnaleźć ostatniego smoka.

7+:
Słynny najazd niedźwiedzi na Sycylię
Animowana baśń o istnieniu odmiennych od siebie światów, poszukiwaniu tożsamości oraz potędze miłości i władzy na podstawie książki Dino Buzzatiego. Początkiem niezwykłej przygody jest zaginięcie królewskiego syna. Targany tęsknotą Leoncjo, władca sycylijskich niedźwiedzi, wyrusza wraz z poddanymi do krainy człowieka na poszukiwania potomka. Dobre intencje władcy zostają jednak mylnie odebrane przez ludzi, którzy – kierowani żądzą władzy i chciwością – atakują przybyszów. W świecie pełnym magicznych postaci i gdzie wszystko jest możliwe zaczyna się walka o miłość, wpływy i władzę.

Operacja Mumia (dostępny od 13 sierpnia)
Tiril i Olivera czeka kolejne wyzwanie: czas zmierzyć się ze starożytną klątwą faraona! Czy pomysłowym śledczym uda się rozwikłać zagadkę wypadków w muzeum przed otwarciem nowej wystawy?

9+:
Szczęściara (już dostępny)
Wielki optymizm Candice sprawia, że wśród kolegów i koleżanek uchodzi za dziwaczkę. Mimo to dziewczynka śmiało idzie przez życie i chce pomagać innym.

Fritzi - przyjaźń bez granic (dostępny od 2 lipca)
Wschodnie Niemcy, rok 1989. Przyjaciółka Fritzi - Sophie wyjeżdża na wakacje za granicę, powierzając jej pod opiekę psa. Jesienią Sophie nie wraca do szkoły - zostaje w zachodnich Niemczech. Fritzi obserwuje, jak w szkole tworzą się podziały na lepszych i gorszych, a wokół organizowane są potajemne spotkania. 12-latka staje się świadkiem pokojowej rewolucji. Ona sama chce znów zobaczyć swoją przyjaciółkę i zwrócić jej psa, dlatego odważnie zmierza pod granicę podzielonego kraju.

11+:
Podróż księcia
W zamkniętej społeczności, od wieków odseparowanej od świata, pojawia się tajemniczy przybłęda. Młody Tom jako jedyny potrafi porozumieć się z przybyszem. Kim jest zagadkowa postać podająca się za księcia i jakie ma intencje?

12+:
Cruella w wersji z dubbingiem i napisami
Historia o buntowniczych początkach jednej z najbardziej znanych i genialnych postaci, legendarnej Cruelli de Mon.

13+:
Minari (dostępny od 18 czerwca)
W pogoni za amerykańskim snem koreańska rodzina przenosi się do Arkansas i zakłada farmę.
Nomadland
Kobieta po sześćdziesiątce wybiera wędrowne życie współczesnego nomady, po tym jak w wyniku recesji straciła swój dobytek.

16+:
Sound of Metal
Opowieść o losach pary, która z dnia na dzień musi zmierzyć się z wyzwaniem bezpowrotnie zmieniającym ich życie.

***

Zestaw pop corn + napój 0,3l dla dzieci w cenie 8 PLN!

Zamówienia prosimy składać pod adresem mailowym: eventy@kinoteka.pl
lub pod numerem telefonu: 531-563-931

Partnerzy: Urząd Miasta Stołecznego Warszawy

Oferta może ulec zmianie

Galeria