Koreańskie Kino Letnie to rozgrzewka przed jesiennym Warszawskim Festiwalem Filmów Koreańskich.

Gratka dla wszystkich fanów koreańskiego kina, którzy chcieliby wypełnić oczekiwanie na jesienne święto, a także okazja do poznania gorących tytułów, dla tych, którzy pragną poznać jedną z najszybciej rozwijających się kinematografii na świecie.

Koreańskie Kino Letnie pokażemy w dwóch odsłonach 24-26 maja i 5-7 lipca

W maju dostarczymy porządną dawkę południowokoreańskiego kina akcji. Na ekranie “Koreańska ruletka” obraz o poszukiwaniu sprawiedliwości nagrodzony przez Koreańskie Stowarzyszenie Krytyków, hit kasowy z 2010 roku “Człowiek znikąd” oraz

“Niepowstrzymana furia”, w którym główną rolę gra Ma Dong-seok znany szerszej publiczności z takich hitów jak “Train to Busan” czy “Roundup”.

Majowy przegląd:

24.05, piątek, godz. 19:00

Koreańska ruletka (The Suspect, Yong-eui-ja), 2013

Porzucony przez swoich pracodawców oraz pozbawiony rodziny elitarny agent z Korei Północnej rozpoczyna pogoń za mordercami swojej żony i córki.

BILETY TUTAJ

25.05, sobota, godz. 19:00

Człowiek znikąd, (The Man from Nowhere, A-jeo-ssi), 2010

Policja w Seulu od dłuższego czasu rozpracowuje szajkę handlarzy narkotyków. Sytuacja się komplikuje, gdy w działania policji i bandziorów włącza się człowiek, o którym nikt nic nie wie. Z pozoru cichy i skromny właściciel małego lombardu, który koleguje się z małą córką sąsiadki prostytutki. Kiedy zostaje wplątany w gangsterskie porachunki, okazuje się, że bandziory nie tylko handlują narkotykami, ale również ludzkimi organami, a na dodatek do swoich niecnych przedsięwzięć angażują dzieci. Tytułowy człowiek znikąd okazuje się byłym żołnierzem sił specjalnych. Kiedy ginie sąsiadka i jej córka, postanawia rozprawić się z bandziorami.

BILETY TUTAJ

26.05, niedziela, godz. 18:00

Niepowstrzymana furia, (Unstoppable, Seong-nan-hwang-so), 2018

Mężczyzna rozpoczyna poszukiwania żony, która została uprowadzona z ich domu pod jego nieobecność.

BILETY TUTAJ

Lipcowe tytuły podamy już wkrótce.

Przegląd organizuje Centrum Kultury Koreańskiej.