Oppenheimer
Młode Horyzonty Festiwal Dolby Digital

Za duży na bajki 9+

Reżyseria:

Kristoffer Rus

Czas trwania:

105 min.

Wersja językowa:

polska

Kraj produkcji:

Polska

Rok produkcji:

2022

Gatunek:

familijny/festiwal

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Zawodnik: Waldi Mocarny I. Cel: turniej gamingowy. Przeszkoda: szalona ciotka. Metoda walki: nie poddawać się. Oto plan e-sportowca!
Dietetyczne kluski, jazda na rowerze wokół boiska, wnoszenie po schodach donic z palmami… To tylko część diabelskiego planu nieobliczalnej ciotki Mariolki, która bierze nieporadnego życiowo Waldka pod swoją opiekę na czas nieobecności jego mamy. Nastolatek jest tak zmęczony nowymi obowiązkami, że cały jego dotychczasowy świat ukochanych gier komputerowych schodzi na dalszy plan. W dodatku tajemniczy gracz Mrówa, który ma dołączyć do drużyny, okazuje się – o zgrozo! – DZIEWCZYNĄ. Na szczęście wymarzoną… Jakby tego było mało, mama wciąż traktuje go jak małego chłopca i skrywa pewien sekret… Ale Waldek już dawno dorósł i widzi, że w życiu – tak jak i w grze – raz się przegrywa, a raz wygrywa. Najważniejsze jednak: „robić coś trzeba, a nie nic nie robić!”.
Okiem programera… Na taki polski film czekałem od dawna – lekki, a zarazem niebanalny i o ważnych tematach. Do tego dobrze wyreżyserowany z kilkoma brawurowymi kreacjami aktorskimi. Oby więcej takich! [Maciej Jakubczyk]

Zdjęcia i Wideo