Czas krwawego księżyca
Młode Horyzonty Festiwal Dolby Digital

Pettson i Findus – zestaw filmów 4+

Czas trwania:

48 min.

Wersja językowa:

lektor

Kraj produkcji:

Niemcy

Rok produkcji:

2021

Gatunek:

animacja/familijny/festiwal/krótki metraż

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Czas trwania zestawu: 48’

  • Niespodzianka dla Pettsona
  • Findus jeździ na rowerze
  • Kolczasta przyjaźń
  • Zagadkowe litery

Pettson to spokojny, poczciwy staruszek. Kocur Findus, który ma tysiąc pomysłów na minutę, jest przy nim wulkanem energii. Czy tak różni bohaterowie mogą się zaprzyjaźnić? No pewnie, że tak!

Para nierozłącznych bohaterów mieszka razem w przytulnym domku na wsi. Choć okolica jest spokojna, a sąsiadów niewielu, wiecznie coś tu się dzieje. Findus zawsze znajdzie nowe zajęcie. Jednego dnia wniknie w szeregi zadziornych kur, które przygotowują układ taneczny, żeby chwilę później zdawać u nich egzamin na kartę rowerową. Będzie także uczyć jeża wspinania się po drzewie i spróbuje rozszyfrować, co widnieje na tajemniczym liście. Pettson niekiedy nie reaguje entuzjastycznie na Findusowe pomysły, ale gdy trzeba, poda kocurowi pomocną dłoń. W końcu od tego są przyjaciele!

Czy wiesz, że… farma, na której mieszkają Pettson i Findus, istnieje naprawdę? Gospodarstwo znajduje się w południowo-wschodniej Szwecji, w Julicie. O jego wyposażenie zadbał autor literackiego pierwowzoru postaci, Sven Nordkvist.

Zdjęcia