Zielona granica
Młode Horyzonty Festiwal Napisy ENG Dubbing Dolby Digital

Katak. Podwodna przygoda 5+ (Katak, the Brave Beluga )

Reżyseria:

Christine Dallaire-Dupont, Nicola Lemay

Czas trwania:

82 min.

Wersja językowa:

polski dubbing

Napisy:

angielskie

Kraj produkcji:

Kanada

Rok produkcji:

2022

Gatunek:

animacja/familijny/festiwal

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Konkurs główny

Katak bardzo chce dorosnąć, ale nadal wygląda młodziej od rówieśników. Do tego mało kto wierzy, że jest samodzielny. Niezwykła oceaniczna podróż obróci jednak jego życie o 180 stopni. Nadszedł czas, aby podbić wielką Północ!

Katak należy do białuchów, których nazwa wywodzi się od białego koloru ciała. Nie są takie od urodzenia, jaśnieją z wiekiem. Skóra zwierzątka uparcie pozostaje szara, dlatego musi ono inaczej udowodnić całej gromadzie, że nie jest już dzieckiem. Gdy jego babcia opowiada z tęsknotą o dziadku żyjącym na drugim końcu oceanu, Katak postanawia wziąć sprawy w swoje płetwy. Podczas poszukiwania krewnego połączy siły z natrętnym, ale przezabawnym jesiotrem i przekona się, że warto było ćwiczyć nurkowanie. Młody ssak morski pozna siłę rodziny i wreszcie poczuje się wśród bliskich jak ryba w wodzie!

Czy wiesz, że… białuchy, podobnie jak delfiny, potrafią pływać tyłem i ruszać głową w różne strony? Ta niezwykła umiejętność jest związana z tym, że ich kręgi szyjne nie są ze sobą połączone.

Zdjęcia i Wideo