maraton
KINO POLSKIE od 15 lat Napisy Dolby Digital

Zielona granica

Scenariusz:

Agnieszka Holland, Gabriela Łazarkiewicz

Reżyseria:

Agnieszka Holland

Obsada:

Jalal Altawil, Maja Ostaszewska, Tomasz Włosok

Czas trwania:

152 min.

Napisy:

polskie

Kraj produkcji:

Polska, Czechy, Francja, Belgia

Rok produkcji:

2023

Gatunek:

dramat

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

25 września o 19:00 zapraszamy na pokaz specjalny z udziałem reżyserki. Po filmie odbędzie się spotkanie | SEANS WYPRZEDANY

To opowieść o tym, że każdy z nas może nieoczekiwanie znaleźć się w sytuacji granicznej i zostać zmuszony dokonywać wyborów pomiędzy dobrem a złem.

Nowy film reżyserki głośnych obrazów: „W ciemności”, „Europa, Europa”, „Pokot” i nagrodzonego Złotymi Lwami filmu „Obywatel Jones” uświadamia nam, że dyskusja o wyborach moralnych nie jest domeną akademickich sal, lecz dzieje się tu i teraz, we współczesnej Polsce. „Zielona Granica” jest opowieścią fikcją, ale scenariusz filmu powstał na podstawie prawdziwych wydarzeń, które dzieją się tuż obok nas. Przygotowania do filmu objęły setki godzin analizy dokumentów, wywiadów z uchodźcami, strażnikami granicznymi, mieszkańcami pogranicza, aktywistami i ekspertami. Przejmująco aktualna „Zielona granica” to kino zaangażowane w istotny i aktualny temat. Kino, które otwiera oczy, trafia prosto w serce i nikogo nie pozostawia obojętnym.

W filmie przeplatają się trzy perspektywy – uchodźców, polskich aktywistów i strażników granicznych. „Zielona granica” jest opowieścią o ludziach. O ludziach postawionych w sytuacjach granicznych.

Zdjęcia i Wideo