Legimi
100 LAT WARNER BROS od 18 lat Napisy Dolby Digital

Oczy szeroko zamknięte 9.11 (Eyes Wide Shut)

Scenariusz:

Frederic Raphael, Stanley Kubrick

Reżyseria:

Stanley Kubrick

Obsada:

Tom Cruise, Nicole Kidman, Sydney Pollack

Czas trwania:

159 min.

Wersja językowa:

angielska

Napisy:

polskie

Kraj produkcji:

Wielka Brytania, USA

Rok produkcji:

1999

Gatunek:

thriller

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

STOWARZYSZENIE KIN STUDYJNYCH ŚWIĘTUJE 100 LAT WARNER BROS

Wyprodukowali „CasablankꔄBullita” i „Chłopców z ferajny”, wprowadzili do kina pierwszy film dźwiękowy, za który otrzymali Oscara, a pochodzili z Krasnosielca, wsi położonej w województwie mazowieckim, w powiecie makowskim. Bracia Warner!

W tym roku założona przez nich Wytwórnia Warner Bros. świętuje 100-lecie istnienia, a wraz z nią świętujemy i my - Stowarzyszenie Kin Studyjnych!

Już od kwietnia Stowarzyszenie Kin Studyjnych zaprasza do ponad 50 kin studyjnych w całej Polsce, gdzie na dużych ekranach zostaną wyświetlone kultowe tytuły, niesamowite historie, ekranizacje bestsellerowych powieści. Z dzisiejszej perspektywy możemy śmiało powiedzieć, że większość z nich wcale się nie zestarzała i wciąż działają na naszą wyobraźnię.

XIV. OCZY SZEROKO ZAMKNIĘTE (EYES WIDE SHUT) - listopad (I połowa)

Reżyseria: Stanley Kubrick | Czas trwania: 159 minut | Rok produkcji: 1999 | Gatunek: thriller

Wyjątkowe dzieło w dorobku Stanleya Kubricka, to kulminacja kariery reżysera, który opowiadał różne historie, jest jednocześnie przerażający, seksowny i porywający, a także odkrywa przed nami świat, który nie przypomina niczego, co mogłoby istnieć poza umysłem twórcy. Jest tak bogate, dziwne i porywające, a jednocześnie też znajome w niepokojący sposób. William (Tom Cruise) wyrusza na nocną eskapadę, po tym, jak żona (Nicole Kidman) opowiada mu o swoich fantazjach erotycznych z innym mężczyzną. Eskapada ta może zagrozić jego małżeństwu, a jego samego uwikłać w zagadkowe morderstwo o podłożu seksualnym.

Kolejne seanse:

XV. WIELKI GATSBY - 30 listopada, 19:00 → bilety

Zdjęcia