Johnny
AFRYKAMERA od 15 lat Napisy Dolby Digital

AFRICA CALLING | blok krótkich metraży

Czas trwania:

118 min.

Napisy:

polskie

Kraj produkcji:

różne

Rok produkcji:

2021 - 2022

Gatunek:

krótki metraż

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

AFRICA CALLING, 118 min.

1. Precious Hair & Beauty / Opowieści z salon fryzjerskiego, reż. John Ogunmuyiwa UK | 2021, 11 min.
W niewielkim afrykańskim salonie fryzjerskim znajdującym się na jednej z ruchliwych londyńskich ulic toczy się prawdziwe życie niewielkiej społeczności. Pojawiają się klienci, rodzina i sprzedawcy, za oknem obserwujemy wyznawców religijnych, kłócące się pary i sytuacje wymykające się ludzkiemu rozumowi. A wszystko odbywa się z udziałem i pod czujnym okiem ciepłej, życzliwej właścicielki, nazywanej przez wszystkich Ciocią.

2. Astel, reż. Ramata-Toulaye Sy
Senegal | 2021, 24 min.
Młoda dziewczyna imieniem Astel mieszkająca w niewielkiej wiosce na północy Senegalu jest bardzo mocno związana z ojcem, któremu codziennie pomaga przy wypasie krów w buszu. Gdy pewnego dnia ojciec uświadamia sobie, że Astel nie jest już małą dziewczynką, odsuwa ją od siebie, co mocno ją rani. Ramata-Toulaye SY stworzyła bardzo subtelny obraz, ukazujący przejście z dzieciństwa w wiek nastoletni.

3. Jua Kali / Jua Kali - żar słońca, reż. Joash Omondi
Kenia | 2022, 17 min. 58'
Młoda dziewczyna imieniem Diana zajmuje się sprzątaniem mieszkań klasy średniej i bogatych Kenijczyków. Codziennie wykonuje niesłychanie ciężką pracę, aby doprowadzić do porządku mieszkania po obfitych imprezach, całotygodniowym bałaganie czy bardzo intymnych zdarzeniach. Robi to niezwykle uczciwie i dokładnie, aż do momentu, gdy doznaje bolesnego urazu kręgosłupa.

4. CAI-BER, reż. Ahmed Abdelsalam
Egipt | 2021, 17 min.
Podczas imprezy w jednym z egipskich klubów Nur gubi torebkę z paszportem i biletami na lot do Niemiec, który ma za kilka godzin. Z pomocą chłopaka udaje jej się odzyskać prawie wszystkie zgubione rzeczy. Zupełnie przez przypadek Youssef dowiaduje się jednak, że jego dziewczyna nie zamierza już więcej wracać do Egiptu, w którym nie widzi dla siebie przyszłości.

5. A Lisbon Affair / Lizboński romans, reż. Hoji Fortuna
Angola | 2021, 14 min. 25'
Waldo, który mieszka w Berlinie, przyjeżdża do Lizbony, aby spotkać się z mieszkającą tam przyjaciółką Shey. W przeszłości próbowali stworzyć związek, ale nieporozumienia i strach przed zranieniem nie pozwoliły być im razem. Teraz w Lizbonie, stolicy odkrywców i kolonizatorów, rozpoczynają swój romans na nowo.

6. He's Dead Now / On jest teraz martwy, reż. Tarek El Sherbeny
Egipt | 2022 12 min
W trakcie jednego z zimnych wieczorów w Kairze trwa pogrzeb ojca rodziny. Ceremonię w meczecie zakłóca przybycie żony zmarłego, która zaczyna wykrzykiwać wśród zebranych, że mąż ją zdradzał i zniszczył jej życie. Zdenerwowaną kobietę zabierają jej córka i syn Hazem, który zamierza skończyć ten wieczór u znajomej w burdelu.

7. Still Life / Martwa natura, reż. Diana Ali Chire
USA | 2021, 4 min. 4'
Diana Ali Chire połączyła w swoim filmie obrazy i dzieła sztuki z głosami przemawiających z nich czarnych kobiet. Zostały one ożywione przez reżyserkę, aby opowiedzieć historie wykluczenia kobiet, które niestety mogłyby być także współczesnymi scenariuszami.

8. Flawless / Nieskazitelna, reż. Anaïs Lonkeu
Francja | 2021, 17 min. 9'
Mała dziewczynka Laura wierzy, że jeśli czarny coś zepsuje, to znika. Tak stało się z jej ulubionym prezenterem telewizyjnym. Strach powoduje, że Laura nie może poradzić sobie z nauką i odpowiadaniem przy tablicy przed całą klasą. Wskutek bycia niedoskonałą pewnego dnia znika...

Zdjęcia