Nie martw sie
KINO DZIECI Dubbing Dolby Digital bez ograniczeń

Kapitan Nova | 9+ (Captain Nova)

Reżyseria:

Maurice Trouwborst

Czas trwania:

85 min.

Wersja językowa:

polski dubbing

Kraj produkcji:

Niderlandy

Rok produkcji:

2021

Gatunek:

familijny

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Dla gotowych na kolejną podróż z Kinem Dzieci!

Hoi! Co roku wybieramy kraj lub region, który w ramach festiwalu poznajemy bliżej. Wędrowaliśmy już wspólnie z Wami przez kraje bałtyckie, Włochy, a nawet Indie. W tym roku zapraszamy do Niderlandów! Poznajcie najwspanialsze pełne metraże oraz zestawy krótkich animacji, które powstały w ostatnich latach w tym kraju. W ramach sekcji proponujemy najnowsze filmy oraz tytuły wielokrotnie nagradzane na dziecięcych festiwalach na całym świecie. Niderlandzkie kino dla młodych widzów ma się świetnie i od lat wyróżnia się na tle europejskiej kultury dla dzieci.

Sekcja Pocztówka z Niderlandów powstała w ramach partnerstwa z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Warszawie.

Nova, pilotka statku kosmicznego, mającego uratować Ziemię, znów ma dwanaście lat. W rzeczywistości jest jednak trzy razy starsza. Co wyniknie z podróży w czasie i jaką rolę w tej historii odegra chłopiec Nas?

Mamy rok 2050. Trzydziestosiedmioletnia astronautka musi powrócić do przeszłości, żeby zmienić bieg historii. Ziemia nie ma się najlepiej i ludzie nie mogą już na niej dłużej mieszkać. Misja Novy nie poszła jednak zgodnie z planem, przez co z kobiety staje się ona dziewczynką. Mimo to trzeba działać dalej, porzucić statek kosmiczny i uciec przed policją. A przede wszystkim – odwieść prezesa firmy Falcon od realizacji planów, przez które na całej planecie będzie za gorąco. Nastolatce pomogą w tym robot ADD i chłopiec Nas, mieszkający w domku w lesie. Po podróży w czasie szykuje się wyścig… z czasem! Czy bohaterom uda się ocalić świat przed katastrofą klimatyczną?

Czy wiesz, że…
…w ubiegłym roku film zdobył dwie nagrody na prestiżowym festiwalu Cinekid, który jest organizowany w Amsterdamie?

Zdjęcia