Simona
KINO DZIECI Dubbing Dolby Digital bez ograniczeń

Zielona szkoła | 7+ (Uilenbal)

Reżyseria:

Simone van Dusseldorp

Czas trwania:

80 min.

Wersja językowa:

polski dubbing

Kraj produkcji:

Niderlandy

Rok produkcji:

2016

Gatunek:

familijny

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Dla gotowych na kolejną podróż z Kinem Dzieci!

Hoi! Co roku wybieramy kraj lub region, który w ramach festiwalu poznajemy bliżej. Wędrowaliśmy już wspólnie z Wami przez kraje bałtyckie, Włochy, a nawet Indie. W tym roku zapraszamy do Niderlandów! Poznajcie najwspanialsze pełne metraże oraz zestawy krótkich animacji, które powstały w ostatnich latach w tym kraju. W ramach sekcji proponujemy najnowsze filmy oraz tytuły wielokrotnie nagradzane na dziecięcych festiwalach na całym świecie. Niderlandzkie kino dla młodych widzów ma się świetnie i od lat wyróżnia się na tle europejskiej kultury dla dzieci.

Sekcja Pocztówka z Niderlandów powstała w ramach partnerstwa z Ambasadą Królestwa Niderlandów w Warszawie.

Ośmioletnia Meral jeszcze nie zdążyła oswoić się z przeprowadzką do nowego miasta, a już wyjeżdża na zieloną szkołę. Jej kompanką na wycieczce będzie myszka Pipip. Co się stanie, gdy zwierzątko zniknie?

Dziewczynka cieszy się na przygodę z kolegami, lecz początkowo trudno im znaleźć wspólny język. Vito chce przypieczętować nową znajomość specjalną umową, a Jason nie jest zbytnio chętny do rozmowy. Podróż do leśnego pensjonatu to szansa na ich bliższe poznanie, ale Meral dla otuchy bierze jeszcze ze sobą myszkę, znalezioną w pokoju. Pipip, bo tak nazywa się zwierzątko, powinna jednak żyć na wolności. Gdy po wypuszczeniu schwyta ją przebiegła sowa, Maral wraz z paczką ruszają na poszukiwanie towarzyszki. To będzie początek niezwykłej przyjaźni, ale też lekcja przyrody, orientacji w terenie i… muzyki!

Czy wiesz, że…
…serce myszy bije nawet 700 razy na minutę, czyli siedem razy szybciej niż u dorosłego człowieka?

Zdjęcia