Nie martw sie
KINO DZIECI Dubbing Dolby Digital bez ograniczeń

Pajęczaki | 5+ (Websterovci vo filme)

Reżyseria:

Katarína Kerekesová

Czas trwania:

66 min.

Wersja językowa:

lektor

Kraj produkcji:

Czechy/Słowacja

Rok produkcji:

2022

Gatunek:

animacja

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Dla miłośników przyrody!

Kino dzieci gra w zielone to wybór filmów animowanych i dokumentalnych, które opowiadają o naturze i o tym, jak my, ludzie możemy ją lepiej zrozumieć i o nią zadbać. W filmach pierwszoplanowymi bohaterami będą tym razem nie ludzie, a zwierzęta i ich międzygatunkowe przyjaźnie oraz drzewa i kwiaty. Ludzką perspektywą podzielą się natomiast z Wami młode ekoaktywistki i młodzi ekoaktywiści. W role czarnych charakterów wcielą się: globalne ocieplenie, węgiel i plastik. To filmowe historie, które uwrażliwiają widzki i widzów na powiązania pomiędzy nami a światem przyrody i pokazują wartość płynącą z naszej odpowiedzialności za planetę.

Lili ma marzenie: puścić latawiec na wietrze. Ale jak tego dokonać, gdy jest się tylko małym pajączkiem, a na zewnątrz czyha gigantyczny CZŁOWIEK?

Rudowłosa Lili jest najmłodsza spośród przyjaznej rodziny pajęczaków. Nieposkromiona wyobraźnia pakuje ją w nie lada kłopoty! Raz wpadnie do worka z mąką podczas polowania na ćmy, kiedy indziej wypuści niepostrzeżenie muchy z farmy albo odda ukochaną gitarę brata pewnemu oszustowi… Jakby tego było mało, jakiś obcy pająk z Wielkiej Kałuży próbuje się z nią zaprzyjaźnić! Wszystko to jednak drobiazg w porównaniu z prawdziwym wyzwaniem – puszczeniem latawca na dworze! A przecież Lili dobrze wie, że poza bezpiecznym światem na parapecie i swoją pajęczą siecią, czai się mnóstwo zagrożeń, na przykład ogromni ludzie. A może jednak odrobina odwagi i otwarcie się na innych wystarczy, by przekonać się, że świat poza znanymi sobie granicami wcale nie jest taki niebezpieczny?

Czy wiesz, że…
…najczęściej pająki mają aż osiem oczu! Chcielibyście tak?

Zdjęcia