IO
KINO DZIECI Dubbing Dolby Digital bez ograniczeń

Karla i Nordahl – zestaw dokumentów | 8+ (Karla i Nordahl – zestaw dokumentów)

Czas trwania:

49 min.

Wersja językowa:

lektor

Kraj produkcji:

Norwegia

Rok produkcji:

2019 - 2021

Gatunek:

dokument/krótki metraż

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Dla wnikliwych obserwatorów gotowych na wyprawę na północ!

Czy otaczająca nas rzeczywistość może być równie fascynująca i pełna zwrotów akcji, co film przygodowy? Wierzymy, że tak, a wybrane tytuły są tego dowodem. Jeśli jesteście ciekawi, czego pragną i z czym mierzą się na co dzień dzieci i nastolatkowie z Norwegii, Szwecji i Finlandii, nie przegapcie tych historii. Przewiną się przez nie tematy takie jak: sportowe pasje, relacje rodzinne czy samoakceptacja. Uwierzcie nam na słowo, że nie ma kina bliższego młodemu widzowi od dobrze zrealizowanego dokumentu.

Karla i Nordahl – zestaw dokumentów
Czas trwania zestawu: 49’ – Karla i Nordahl, Norwegia 2019; Szkoła nad morzem, Norwegia 2021, lektor, dokument, 8+

Karla, Nordahl, Tilde i Thorvin to mądrzy i wrażliwi bohaterowie, którzy muszą stawić czoła wyzwaniom, jakie stają na ich drodze. Czy uda im się poradzić sobie z emocjami, których doświadczają?

Sześcioletnia Karla czuje się jednocześnie jak młodsza i starsza siostra, bo poświęca sporo uwagi swojemu starszemu bratu Nordahlowi, który choruje na epilepsję. Odpowiedzialność za brata czasem daje się dziewczynce we znaki. Tilde i Thorvin są jednymi drugoklasistami w swojej malutkiej, nadmorskiej szkole. Wszystkie dzieci dobrze się znają, jednak uczy się tam zaledwie garstka uczniów, dlatego niedługo szkoła zostanie zamknięta. Zarówno Karla i Nordahl, jak i Tilde i Thorvin doświadczają całej palety uczuć – smutku, złości, radości i miłości – i uczą się radzić sobie z emocjami.

Czy wiesz, że...
…dzieci w Norwegii uczą się o rok dłużej niż dzieci w Polsce? Małe Norweżki i Norwegowie bez wyjątku zaczynają naukę w szkole podstawowej już w wieku sześć lat.

Zdjęcia