Nie martw sie
KINO DZIECI Dubbing Dolby Digital bez ograniczeń

Brudna robota | 8+ (Tungeskjærerne)

Reżyseria:

Solveig Melkeraaen

Czas trwania:

83 min.

Wersja językowa:

lektor

Kraj produkcji:

Norwegia

Rok produkcji:

2017

Gatunek:

dokument

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Dla wnikliwych obserwatorów gotowych na wyprawę na północ!

Czy otaczająca nas rzeczywistość może być równie fascynująca i pełna zwrotów akcji, co film przygodowy? Wierzymy, że tak, a wybrane tytuły są tego dowodem. Jeśli jesteście ciekawi, czego pragną i z czym mierzą się na co dzień dzieci i nastolatkowie z Norwegii, Szwecji i Finlandii, nie przegapcie tych historii. Przewiną się przez nie tematy takie jak: sportowe pasje, relacje rodzinne czy samoakceptacja. Uwierzcie nam na słowo, że nie ma kina bliższego młodemu widzowi od dobrze zrealizowanego dokumentu.

Czy dzieci mogą pracować? W Norwegii – jak najbardziej! Małe Norweżki i mali Norwegowie mają jednak bardzo nietypowe zajęcie.

Na północy kraju dzieci od szóstego roku życia mogą pracować w przetwórniach ryb przy wycinaniu dorszom języków. Tak pracowała w swoim dzieciństwie mama i dziadek dziewięcioletniej Ilvy, która teraz wyjeżdża z Oslo na północ Norwegii do swoich dziadków, aby poznać rodzinną tradycję. W nowej pracy dziewczynka zaprzyjaźnia się z dziesięcioletnim Tobiasem, a wzajemne wsparcie i wspólne doświadczenia zbliżają dzieci do siebie. Rozkwitająca między Ilvą i Tobiasem przyjaźń jest motywem przewodnim tego pełnego uroku dokumentu o wieloletnich zwyczajach i wartościach, które łączą ludzi.

Czy wiesz, że...
…języki z dorsza wcale nie są rybimi językami? Tak naprawdę są to fragmenty mięsa wycinanego spod pyska ryby. Stanowią wielki przysmak nie tylko w Norwegii, ale też w Japonii i Chinach.

Zdjęcia