Nie martw sie
KINO DZIECI Dubbing Dolby Digital bez ograniczeń

Serce motyla | 8+ (Drugelio Śirdis)

Reżyseria:

Inesa Kurklietyte

Czas trwania:

105 min.

Wersja językowa:

lektor

Kraj produkcji:

Litwa

Rok produkcji:

2021

Gatunek:

familijny

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Dla ciekawych świata!

Dookoła świata to sekcja dla prawdziwych podróżników, chcących odbyć emocjonujące filmowe wycieczki. Prezentujemy w niej wyjątkowe historie z trzech kontynentów. Jakie filmy tworzy się dla młodych widzów w Indiach, a jakie w Boliwii? Czy bohaterka z Korei Południowej może mierzyć się z problemami bliskimi do naszych? Jakie filmy oglądają dzieci na drugim końcu świata? To historie o wszystkim, co nas łączy i sprawia, że, mimo setek tysięcy kilometrów, jesteśmy do siebie podobni.

Juozapas to skryty chłopiec, który hoduje owady w opuszczonym domu. Spod jego grubego swetra codziennie coś wystaje, a szkolni twardziele przezywają go „balonem”. Rugilè, która przeprowadziła się właśnie do nowego miasta, pierwsza odkryje jego tajemnicę.

Serce dziesięcioletniego Juozapasa bije tuż pod powierzchnią skóry. Musi na siebie uważać i nosić specjalną „zbroję”. Jego niecodzienny wygląd budzi zainteresowanie, rówieśnicy wyśmiewają go i przezywają. Chłopiec coraz bardziej stroni od innych dzieci. Fascynują go za to owady. Buduje żukom, motylom i karaluchom domki i tworzy dla nich azyl w starym opuszczonym dworze. Wszystko się zmienia, kiedy do miasteczka wprowadza się odważna i otwarta dziewczynka. To właśnie Rugilè chłopiec zdradza swój sekret. Dzięki niej Juozapas pokona swoje lęki i otworzy się na świat.

Czy wiesz że…
…praca z owadami na planie filmowym była prawdziwym wyzwaniem? Opiekę nad nimi musiał sprawować biolog nazywany trenerem owadów.

Zdjęcia