Nie martw sie
KINO DZIECI Dubbing Dolby Digital bez ograniczeń

Film dla kosmitów | 9+ (Film dla kosmitów)

Reżyseria:

Piotr Stasik

Czas trwania:

73 min.

Wersja językowa:

polska

Kraj produkcji:

Polska

Rok produkcji:

2022

Gatunek:

familijny

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / WYBIERZ GODZINĘ

Opis filmu

Dla odkrywców gotowych na nowe filmowe horyzonty!

Konkurs filmowych odkryć pokazuje, jak może wyglądać artystyczne kino dla młodych widzów. To filmy zachwycające wizualnie, podejmujące ważne tematy i skłaniające do wielu refleksji. Ta sekcja wykracza poza wydeptane ścieżki gatunków i prezentuje różnorodność kina dla dzieci. Konkurs składa się z siedmiu filmów pełnometrażowych z różnych stron świata (m.in. z Indii, Tajwanu czy Japonii, a także – po raz pierwszy – z Polski), które partnersko traktują swoich widzów, ani na chwilę nie ulegając pokusie infantylizacji. Dajcie się zaczarować pięknym, nieoczywistym opowieściom i magii ruchomych obrazów.

Malowanie mydła lakierem do paznokci, owijanie papierem samochodu czy nurkowanie w domowym akwarium dla rybek – Jeremi na pewno nie jest typowym nastolatkiem. Ale niewątpliwie najlepszym do tego, aby nakręcić film dla kosmitów.

Trzynastoletni, zamknięty w sobie, ale bardzo pomysłowy Jeremi całe dnie spędza przed ekranem telefonu, tworząc filmy i wrzucając je do sieci. Kiedy mama zawozi go na wakacje do dziadka, chłopiec zaszywa się w leśnym domku na drzewie. Gdy wszystko wskazuje na to, że zanudzi się tam na śmierć, na jego drodze staje… robot, który przekazuje mu misję do wykonania: wypełniając tajemnicze polecenia, ma stworzyć film, który poleci w kosmos! Jest tylko jeden problem – jedno z zadań polega na tym, że trzeba znaleźć sobie kogoś do pomocy… Czy Jeremi, któremu nigdy nie brakuje niesamowitych pomysłów, otworzy się na innych i odważy na prawdziwą przyjaźń?

Czy wiesz, że…
…najsłynniejsza wiadomość wysłana przez ludzi w kosmos zawierała między innymi informacje o wyglądzie człowieka? Odbyło się to w 1974 roku.

Zdjęcia