Diuna
6. Ukraina! FF od 15 lat Napisy Dolby Digital

U!FF KONKURS NA NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY: zestaw 1 (U!FF KONKURS)

Scenariusz:

Oksana Artemenko, Maryna Artemenko

Reżyseria:

Maryna Artemenko, Oksana Artemenko

Czas trwania:

98 min.

Wersja językowa:

ukraiński | napisy: polskie

Kraj produkcji:

Ukraina

Rok produkcji:

2020

Gatunek:

krótki metraż

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

EXPRESS NOCNY | Fabuła, Ukraina 2019, 26’
Reżyseria i scenaruisz: Maryna Artemenko, Oksana Artemenko
Obsada: Daria Petrożycka, Andrij Isajenko, Bohdan  Bujłuk

W Sylwestrowy wieczór dziennikarka Tanja wsiada do pociągu. Aby zwolnić dla niej miejsce, jej przyjaciółka mówi, że Tanja jest chirurżką i ma jutro ważną operację. Pijany prawnik Tolja siada w tym samym przedziale. Gdy pociąg hamuje, jedna z walizek spada i odcina palec Toli. Teraz Tanja jako chirurżka musi uratować jego życie.

Prawie święty Sienia  | Fabuła, Ukraina 2020, 14’
Reżyseria i scenaruisz: Władysław Robski
Obsada: Irmina Witowska, Ołeksandr Pożarski, Władysław Popko, Olha Detiuk, Nina Kastrof

PREMIERA POLSKA

Do gabinetu patologa przywożą na wózku ciało. W tym samym czasie on sam próbuje namówić pielęgniarkę na seks. W końcu kobieta przystaje na jego propozycję. Niespodziewanie z wózka wstaje trup, który okazuje się mężem pielęgniarki, która próbuje usprawiedliwić się przed zmarłym.

Już nigdy razem nie zabłądzimy | Ukraina, Turcja 2020, 35’
Reżyseria i scenaruisz: Jewhen Koszyn
Obsada: Kostiantyn Temlak, Sasza Bystrzycka, Keteryna Mołczanowa 

PREMIERA POLSKA

27-letni Sasza, doktorant z Kijowa, wyczerpany, z ciężkim plecakiem, podczas górskiej wędrówki na dalekim południu, dowiaduje się, że „miłość jego życia” w końcu zerwała z swoim chłopakiem. Zainspirowany nowymi perspektywami, schodzi z trasy i udaje się na lotnisko, ale spóźnia się na samolot. Musi spędzić cały dzień w nieznanym południowym mieście - bez gotówki, telefonu, Wi-Fi i innych dobrodziejstw cywilizacji, ale za to w towarzystwie młodej kobiety z Odessy, Saszy, obsesyjnej, niezwykłej i bardzo pięknej dziewczyny.

Pisanka-motanka | Ukraina 2020, 14’
Reżyseria i scenaruisz: Serhij Łysenko
Obsada:  Aliona Laszenko, Renat Juźkow, Marija Demczenko

PREMIERA POLSKA

Historia rodziny, w której dorasta dziecko z wadą słuchu. Film został stworzony przez publiczne stowarzyszenie rodziców dzieci z wadami słuchu „Bądźmy zdrowi”, w ramach inkluzywnego projektu artystycznego CINEMA-You przy wsparciu Ukraińskiej Fundacji Kultury w 2020 roku. Reprezentował Ukrainę na międzynarodowym forum internetowym - Festiwal Arts Access, poświęconym sztuce człowieka z niepełnosprawnością.

Naszą tożsamością jest ukraińskie dziedzictwo kulturowe, wynik duchowej i materialnej działalności poprzednich pokoleń. Bohaterowie naszego filmu szukają odpowiedzi na pytanie „Co jest ważniejsze w naszej historii – pisanka czy motanka?”

Odpowiedź na to pytanie znajdziecie na Regionalnym Konkursie Talentów, którego zwycięzcami jest rodzina, w której dorasta utalentowany Renat. Lubi robić wielkanocne jajka, a jego mama Aliona robi wyjątkowe motanki. Ich arbitrem jest Marija, dziewczynka z wadą słuchu, która z własnego doświadczenia wie, jak ważne jest odnalezienie się w świecie ludzi słyszących.

Rozmowy | Fabuła, Polska 2020, 9’
Reżyseria: Artem Raczkeluk
Scenariusz: Artem Raczkeluk, Agata Burdajewicz
Obsada: Krzysztof Surówka, Irmina Liškauskaitė

Kiedy słowa cichną...

Zdjęcia