Oferta dla szkół
Drodzy Nauczyciele i Opiekunowie! W roku szkolnym 2022 / 2023 przygotowaliśmy dla grup szkolnych i przedszkolnych bogatą ofertę filmową.
Tworzony przez nas program edukacyjny dla uczniów z Warszawy i okolicznych gmin ma na celu zaznajomić najmłodszych z językiem kina, rozumianym zarówno jako narzędzie edukacyjne, jak i wyraz w pełni artystyczny. Poniższa oferta filmowa to celebracja historii na dużym ekranie, której często towarzyszą konkretne materiały dydaktyczne, pozwalające na rozwinięcie osi artystycznej i edukacyjnej filmu podczas rozmowy w szkole.
Oferta dla grup:
→ Bogaty repertuar filmów edukacyjnych i rozrywkowych
→ Promocyjne ceny biletów – 16 zł/os. (w grupie min. 15 osób)
→ Bilety Premium (bilet + popcorn + sok lub woda) - 32 zł/os.
→ Nauczyciele i Opiekunowie GRATIS (bilet + popcorn + kawa/herbata)
→ Elastyczne warunki współpracy (w tym formy rozliczenia i terminy seansów)
→ Materiały edukacyjne wysyłane na prośbę opiekunów
Poniżej prezentujemy przykładowe propozycje dla każdej kategorii wiekowej, jednak to tylko niektóre z nich. Z chęcią pomożemy przy wyborze filmu dla Państwa klasy!
W tym celu zapraszamy do kontaktu telefonicznego: 530 531 910 lub mailowego: edukacja@kinoteka.pl
Nasza propozycja dla najmłodszych to filmy wybrane spośród bogatej oferty m.in. prestiżowych festiwali filmowych dla dzieci. Katalog stworzyliśmy w oparciu o zalecenia minimalne wieku oraz zawarte w filmach wartości edukacyjne i walory artystyczne. Filmy w wersji z polskim dubbingiem.
————— PRZEDSZKOLA —————
Kicia kocia mówi: Dzień dobry ! (45’)
„Kicia Kocia mówi: Dzień dobry!” to 45-minutowa kompilacja siedmiu odcinków o przygodach bystrej kotki, które będzie można zobaczyć na dużym ekranie. Codzienne perypetie bohaterki i jej kompanów dotykają zagadnień bliskich najmłodszym widzom, związanych m.in. z oswajaniem trudnych emocji i radzeniem sobie w nieznanych sytuacjach. Zachęta do podejmowania wyzwań, rozwijanie empatii, lekcja na temat bezpieczeństwa.
Aspekty edukacyjne: oswajanie emocji, wyzwania codzienności, empatia, szacunek, bezpieczeństwo na drodze
————— KLASY 1 - 3 —————
Szkoła magicznych zwierząt (93’)
To mądra opowieść pełna fantazji i wyobraźni, garściami czerpiąca z konwencji musicalu. Poznajcie Idę – nową uczennicę w szkole w Winterstein. Od czasu zmiany miejsca zamieszkania dziewczynka czuje się nieco zagubiona. Szybko zaprzyjaźnia się jednak z Bennim, uznawanym za klasowego outsidera. Wkrótce wychowawczyni klasy, zapowiada przyjazd niezwykłego człowieka, który zajmuje się poszukiwaniem magicznych zwierząt… Spotkanie z tajemniczym jegomościem wywróci życia młodych bohaterów do góry nogami. Magiczni pupile, zagadka kryminalna i siła przyjaźni – „Szkoła magicznych zwierząt” to seans, który łączy mądrą rozrywkę z mocą edukacyjnych walorów.
Aspekty edukacyjne: jak dbać o zwierzę, zwierzęta zagrożone wyginięciem, ciekawe cechy i zwyczaje zwierząt
Katalog dla dzieci starszych i młodzieży oferuje szeroki wybór filmów o wysokiej jakości artystycznej, które grupujemy według wartości i osi tematycznych w celu łatwego dostosowania do potrzeb programowych nauczycieli: edukacja równościowa, zrównoważony rozwój, historia i teraźniejszość, itp.
————— KLASY 4 - 6 —————
Czarodziejski flet (102’)
Film inspirowany operą Mozarta pod tym samym tytułem.
Główny bohater „Czarodziejskiego fletu”, Tim, traci ojca. W tych smutnych okolicznościach rozpoczyna naukę śpiewu w elitarnej szkole z internatem. Początki nie są łatwe: chłopiec czuje się zdemotywowany i osamotniony. Ma też pewną tajemnicę: dzięki magicznemu szkolnemu zegarowi co noc przenosi się do fantastycznego świata z opery „Czarodziejski flet” Mozarta, gdzie przemienia się w dzielnego księcia Timino, wysłanego przez Królową Nocy na ratunek jej córki…
Jak przygoda w fantastycznej krainie pomoże Timowi uporać się z codziennymi szkolnymi problemami? Czy przyjaźń i pierwsza miłość pozwolą ukoić żal po stracie taty? To wszystko i jeszcze więcej w „Czarodziejskim flecie” – pięknej opowieści o dorastaniu, wypełnionej najwybitniejszymi utworami w historii europejskiej muzyki.
Aspekty edukacyjne: twórczość Mozarta, fantastyka, pierwsza miłość, szkolne relacje, żałoba po stracie bliskiej osoby
————— KLASY 7 - 8 —————
Blueback (102’)
Pełen przepięknych zdjęć Australii i rafy koralowej film o matce i córce, które łączy miłość do wody, nurkowania i wybrzeża, przy którym mieszkają. To także opowieść o niezwykłej relacji, jaką dziewczynka nawiązuje z pewnym przedstawicielem rzadkiego gatunku ryby – blue groperem, któremu nadaje tytułowe imię: Blueback. Czy Abby uda się ocalić rafę koralową, czyli dom swojego błękitnego przyjaciela?
Aspekty edukacyjne: ekologia, aktywizm, dorastanie, pierwsza miłość, relacje z rodzicami
————— SZKOŁY PONADPODSTAWOWE —————
Bezmiar (97’)
Akcja rozgrywa się w Rzymie w latach 70. XX wieku. To historia 11 letniej Adriany, która wraz z rodzicami mieszka w „Wiecznym Mieście” . Urodzona jako dziewczynka, czuje się bardziej chłopcem, co manifestuje m.in. swoim wyglądem, wyróżnia się na tle swoich rówieśników. Czuje się wyobcowana i w całej tej sytuacji nie znajduje zrozumienia ani w swojej rodzinie, ani wśród rówieśniczek. Szansą na przełamanie samotności staje się relacja z dziewczynką, żyjącą po drugiej stronie zbożowych pól… „Bezmiar” to kameralna opowieść o niedopasowaniu do społecznych schematów i wiążących się z tym konsekwencjach. Polecamy ten poruszający film wszystkim wychowawcom i pedagogom, wyczulonym na problemy związane z wykluczeniem i dyskryminacją oraz pragnącym edukować się w tym temacie.
Aspekty edukacyjne: wykluczenie, relacje, rodzina, akceptacja innych perspektyw
Wieloryb (117’)
„Wieloryb” to historia otyłego mężczyzny, który przed swoją śmiercią próbuje rozliczyć się z własnym życiem i naprawić błędy. Ma przede wszystkim wyrzuty sumienia ze względu na córkę, dla której nie był idealnym ojcem, a ich aktualne relacje są wyjątkowo napięte. Film poprzez historię głównego bohatera pokazuje, że czasem za ogromnymi problemami stoi wielka wrażliwość i kruchość człowieka, dla którego śmierć najbliższej osoby okazała się zbyt dużym ciosem. Charlie jest także nauczycielem twórczego pisania, dzięki czemu film może się okazać bliski sercom wielu pedagogów i osób zainteresowanych literaturą oraz pisaniem.
Uwaga! W filmie pojawiają się przekleństwa, sceny nagości, tematyka narkotyków i zaburzeń odżywiania.
Aspekty edukacyjne: bunt, dorastanie, relacje, uzależnienie, zdrowie, choroba
***
Wspólnie wspierajmy polska kulturę! Do zobaczenia w Kinotece w Pałacu Kultury i Nauki!
*Doskonała lokalizacja pozwoli Ci na szybki i łatwy dojazd komunikacją miejską (metro/tramwaj/autobus/SKM) czy własnym autokarem.