Vogue Festiwal: Świętujemy 1. urodziny Vogue Polska!
wkrótce od 18 lat Napisy Dolby Digital

My (Wij)

premiera
2019.02.22

Scenariusz:

Rene Eller

Reżyseria:

Rene Eller

Obsada:

Pauline Casteleyn, Aimé Claeys, Gaia Sofia Cozijn

Czas trwania:

90 min.

Wersja językowa:

duński, flamandzki | napisy: polskie

Kraj produkcji:

Holandia

Rok produkcji:

2018

Gatunek:

dramat

Ocena: (średnia ocena: 10.0)

Opis filmu

Film przeznaczony dla osób dorosłych.

Film miał premierę światową na MFF w Rotterdamie, gdzie nominowany był do nagrody KNF Award. Nominowany również do nagrody: European Award Best First Film na Zlin Film Festival.

Niewielkie miasteczko na granicy holendersko-belgijskiej. Podczas upalnego lata ośmioro nastolatków zanurza się w świat seksu, rozrywki i buntu. Na początku sami nie wiedzą, czego chcą. Wieczorami siedzą przy ognisku, wygłupiają się, ale to im nie wystarcza. Budząca się seksualność sprawia, że zaczynają kręcić profesjonalne filmy pornograficzne, potem wikłają się w prostytucję i szantaż. To, co zakazane, coraz bardziej ich pociąga...
„My!”, dzieło przypominające „Samobójstwa dziewic”, to obraz hedonistycznej przemocy, którą przełamują senne, idylliczne wizje. Film jest adaptacją głośnej i kontrowersyjnej powieści Elvisa Peetersa.

Mocny film. Zakończenie nie daje odpowiedzi i nie szuka kozłów ofiarnych. W ponurym społeczeństwie, młodzi i starzy rywalizują o to, kto może być wyzyskiwaczem, a nie być wyzyskiwany. Brak tu prostych rozwiązań – i jest to prawdziwą prowokacją filmu, bardziej niż jego nastoletnia nagość.
FilmDoo

Brutalny i bezlitośnie dobry kawał kina
Patrick Bassant, LITERAIR NEDERLAND

Fascynujący Rollercoster
Nico van den Berg, HPDETIJD

Intensywny i wyraźny
Armando Les Brouwer, DWWD

Zdjęcia i Wideo