ZIMA W MIEŚCIE 2017
Przedpremiera od 15 lat Napisy Dolby Digital

Toni Erdmann

premiera
2017.01.27

Scenariusz:

Maren Ade

Reżyseria:

Maren Ade

Obsada:

Peter Simonischek, Sandra Hüller, Michael Wittenborn

Czas trwania:

162 min.

Wersja językowa:

niemiecka, angielska, rumuńska | napisy: polskie

Kraj produkcji:

Austria, Niemcy

Rok produkcji:

2016

Gatunek:

dramat

Nagrody: Najlepszy film zagraniczny (nominacja)

Ocena: (średnia ocena: 5.1)

Opis filmu

ZAPRASZAMY NA SEANSE PRZEDPREMIEROWE!

Najnowszy film Maren Ade („Wszyscy inni”) to pełna humoru historia napiętych relacji między trzydziestoletnią śmiertelnie poważną menadżerką, a jej nieustannie wygłupiającym się ojcem.
Pokazana w konkursie ostatniego festiwalu w Cannes komedia „Toni Erdmann” stała się wydarzeniem imprezy. W rankingu międzynarodowej krytyki prowadzonym przez magazyn Screen otrzymała najwyższe oceny spośród wszystkich filmów recenzowanych w ostatniej dekadzie. Film okazał się również niekwestionowanym triumfatorem gali wręczenia Europejskich Nagród Filmowych. Nominowany w 5 kategoriach zdobył wszystkie najważniejsze nagrody: dla Najlepszego Filmu, Najlepszego Reżysera, za Najlepszy Scenariusz oraz dla odtwórców głównych ról: Sandry Hüller (Najlepsza Aktorka) i Petera Simonischeka (Najlepszy Aktor). Maren Ade stała się tym samym pierwszą kobietą w 29-letniej historii Europejskich Oscarów, której film zdobył główną nagrodę Akademii. „Toni Erdmann” jest również nominowany do Złotych Globów oraz jest niemieckim kandydatem do Oscara .

Opis:
Winfred jest rozwiedzionym, emerytowanym nauczycielem gry na pianinie, który uwielbia wygłupy i nieustannie robi kawały swoim sąsiadom z przeciętnego niemieckiego przedmieścia. Jego córka Ines – pracująca za granicą konsultantka w wielkiej korporacji – lubi mieć wszystko pod kontrolą równie mocno, jak jej ojciec lubi się zgrywać. Przez lata ich relacje nie układały się zbyt dobrze, więc kiedy ojciec nieoczekiwanie przyjeżdża na kilka dni odwiedzić córkę, jego wizyta przybiera zaskakujący przebieg. Aby przywrócić zestresowanej Ines radość życia i poczucie humoru, Winfred tworzy fikcyjną postać – niepoprawnego biznesmena Toniego Erdmanna.

„Toni Erdmann” to przewrotna, wzruszająca komedia o tym, co jest w życiu naprawdę ważne. To historia kobiety, która poświęciła wszystko dla pracy, ale będzie musiała przemyśleć wyznawane przez siebie wartości. Może to właśnie szalony Toni Erdmann pomoże jej odkryć coś, czego nałogowa pracoholiczka nie była w stanie dostrzec?

Zdjęcia i Wideo

Komentarze

David D22.01.2017, 13:22

Dosyc banalna historia, malo przekonywujaca, o problemie wyboru pomiedzy kariera a bardziej tradycyjnymi wartosciami. Chwilami faktycznie smieszna, ale przez wiekszosc czasu nuzaca i zwyczajnie nudna. Ludzie wychodzili z sali jeszcze w czasie trwania projekcji co nie zdaza sie zbyt czesto w czasie seansow.

dodaj komentarz
""