Annette - przedpremierowo!
François Ozon od 15 lat Napisy Dolby Digital

Lato '85 (Été 85)

Scenariusz:

François Ozon

Reżyseria:

François Ozon

Obsada:

Benjamin Voisin, Félix Lefebvre, Philippine Velge

Czas trwania:

100 min.

Wersja językowa:

francuska | napisy: polskie

Kraj produkcji:

Francja

Rok produkcji:

2020

Gatunek:

dramat/komedia

Ocena: (średnia ocena: 7.7)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Tak można kochać tylko, gdy jest się nastolatkiem. Głównym bohaterem nowego filmu François Ozona jest szesnastoletni Alexis, który niedawno przeprowadził się z rodzicami na normandzkie wybrzeże. Chłopak ma literacki talent, ciekawość świata i obsesję na punkcie śmierci. Gdy wypływa za daleko na swojej małej łódce od poważnych kłopotów ratuje go nieznajomy – piękny jak słoneczne niebo David. Stąd już mały krok do przyjaźni, która – jak wiemy od początku filmu z relacji Alexisa, który jest także narratorem opowieści – szybko i tragicznie się zakończy. Na odpowiedź "jak" i "dlaczego" trzeba będzie trochę poczekać, rozkoszując się ostatnim tak pięknym latem w życiu obu chłopaków.

Romantyczna opowieść przeplatana thrillerem w mistrzowskim stylu Ozona, połączona z wigorem amerykańskich filmów dla nastolatków z lat 80'
The Guardian

Wakacyjny romans idealny na wieczorny seans, z dodatkowym bonusem w postaci narracji retrospektywnej, która buduje w widzu szczere poczucie napięcia.
Empire Magazine


***

Zmiany w obostrzeniach od 26 czerwca:
Maksymalne obłożenie seansów to 75%*
*Limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19. Jeżeli wybrany seans zostanie wyprzedany w 75%, to bilety z pozostałej puli 25% miejsc można kupić wyłącznie w kasie kina (ilość dostępnych miejsc zależeć będzie od liczby widzów w pełni zaszczepionych przeciw COVID-19)

Zdjęcia i Wideo