25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
KINO DZIECI Dolby Digital

Marona – psia opowieść | 7+ (L’extraordinaire voyage de Marona)

Reżyseria:

Anca Damian

Czas trwania:

92 min.

Wersja językowa:

lektor

Kraj produkcji:

Belgia/Francja/Rumunia

Rok produkcji:

2019

Gatunek:

animacja

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Panorama
Spotkanie z bohaterami najciekawszych filmów z ubiegłorocznej edycji Kina Dzieci oraz filmy dla młodych widzów, które pojawiły się w ostatnich miesiącach na ekranach kin.

Niezwykła podróż przez życie widziana oczami psa. Marona jest pięknym kundelkiem, który nie ma szczęścia do właścicieli. Jak wygląda świat z psiej perspektywy?

Piękna, wielorasowa suczka Marona trafia w ręce coraz to nowych właścicieli. Świat ludzi bywa jednak skomplikowany, czasem aż za bardzo dla małego psa, który nie chce niczego oprócz kochającego go człowieka. Każdy z napotkanych przez kundelkę ludzi nadaje jej nowe imię: akrobata Manole nazywa ją Aną, robotnik Istvan – Sarą, dziewczynka Solange – Maroną. Niestety żaden z właścicieli nie jest na tyle odpowiedzialny, by suczka mogła zagościć w nim na stałe. A gdyby ludzie byli tak samo zależni od zwierząt, jak one od nich?

„Marona – psia opowieść” jest zapierającą dech w piersiach, dynamiczną i wzruszającą historią opowiedzianą z psiej perspektywy. Skłania widza do myślenia o tym, jacy jesteśmy wobec innych stworzeń.

Film otrzymał Kwiat Paproci przyznany przez Jury Konkursu filmowych odkryć na 6. MFF Kino Dzieci.

Zdjęcia i Wideo