25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
KINO DZIECI Dolby Digital

Moja opowieść | 9+ (Benim Küçük Sözlerim)

Reżyseria:

Bekir Bulbul

Czas trwania:

71 min.

Wersja językowa:

lektor

Kraj produkcji:

Turcja

Rok produkcji:

2017

Gatunek:

familijny

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Konkurs filmowych odkryć
Wybór wyjątkowych filmów dla młodych widzów, pokazujący różnorodność artystyczną kina. Filmy oceniane przez skład jurorski.

Troje przyjaciół wybiera się na rowerową wyprawę do dalekiego jeziora. Zachwyca ich nieograniczona wolność, ale ich podróż okaże się znacznie trudniejsza, niż się spodziewali…

Ebubekir, Ahmet i Mevlut to nierozłączni koledzy, którzy marzą o wyprawie do odległego jeziora. Pewnego dnia – zupełnie spontanicznie i bez przygotowania – wsiadają na rowery i wybierają się w podroż. Przemierzają bezdroża, pola i łąki, wspinają się na dzikie drzewa i zrywają z nich śliwki, a wodę czerpią z zagadkowej studni, w której bawią się echem. Niestety, podczas takiej samotnej wyprawy, mogą się pojawić niebezpieczeństwa… W trakcie wspólnej wędrówki dochodzi też do wielu nieporozumień, a wyprawa staje się dodatkowo sprawdzianem ich przyjaźni. Czy uda im się dotrzeć do upragnionego celu i wykąpać w jeziorze? I jak ta letnia wycieczka wpłynie na ich relacje? „Moja opowieść” to film oszczędny w formie, który przywołuje klimat niespiesznych, słonecznych dni, a widzów zabiera w podroż po krajobrazach wiejskiej Anatolii.

polska premiera

Zdjęcia i Wideo