25 lat niewinności. Sprawa Tomka Komendy
KINO DZIECI Dolby Digital

Bori | 9+

Reżyseria:

Kim Jin-yu

Czas trwania:

109 min.

Wersja językowa:

lektor/napisy

Kraj produkcji:

Korea Południowa

Rok produkcji:

2018

Gatunek:

familijny

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Konkurs filmowych odkryć
Wybór wyjątkowych filmów dla młodych widzów, pokazujący różnorodność artystyczną kina. Filmy oceniane przez skład jurorski.

11-letnia Bori dorasta w niesłyszącej rodzinie. Ponieważ jako jedyna ma sprawny słuch, czuje się inna od rodziców i brata. Dziewczynka chce być taka jak jej bliscy, ale wkrótce przekona się, jak ważny jest dar, który posiada.
Bori to 11-latka, która jako jedyna w rodzinie słyszy, co czyni ją pośredniczką między bliskimi, a resztą świata. Poza domem dziewczynka jest taka jak wszyscy, ale w domu czuje się wyjęta z kręgu niesłyszącej rodziny i samotna. Bori wpada na pomysł: jeśli straci słuch, będzie taka jak rodzice i brat. Czy jednak warto tracić coś, co potrafi uchronić przed rożnymi zagrożeniami nie tylko ją, lecz także jej rodzinę? „Bori” to wyjątkowa propozycja filmowa – pokazuje z bliska świat niesłyszących, a większość dialogów odbywa się w języku migowym (tłumaczone w napisach). Film zwraca uwagę na problemy często osamotnionych i ignorowanych osób niesłyszących. Uświadamia też, jak ważna jest samoakceptacja.

polska premiera

Zdjęcia i Wideo