Joker
OSCARY 2020 od 15 lat Napisy Dolby Digital

Gorący temat (Bombshell)

Scenariusz:

Charles Randolph

Reżyseria:

Jay Roach

Obsada:

Charlize Theron, Nicole Kidman, Margot Robbie

Czas trwania:

108 min.

Wersja językowa:

angielska | napisy: polskie

Kraj produkcji:

Kanada, USA

Rok produkcji:

2019

Gatunek:

biograficzny/dramat

Nagrody: Najlepsza aktorka pierwszoplanowa - Charlize Theron (nominacja) Najlepsza aktorka drugoplanowa - Margot Robbie (nominacja) Najlepsza charakteryzacja i fryzury (nominacja) Najlepsza aktorka w dramacie - Charlize Theron (nominacja) Najlepsza aktorka drugoplanowa - Margot Robbie (nominacja)

Ocena: (średnia ocena: 9.2)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Oscary 2020: 3 nominacje!

  • Najlepsza aktorka pierwszoplanowa
  • Najlepsza aktorka drugoplanowa
  • Najlepsza charakteryzacja i fryzury

2 nominacje do Złotych Globów!

Drodzy widzowie!
Ze względu na duże zainteresowanie od 17 stycznia czasowo wyłączyliśmy opcję rezerwacji z filmów zaczynających się w tygodniu po godzinie 15:30 oraz przy wszystkich seansach weekendowych.
Liczymy na to, że dzięki tej decyzji niezdecydowane lub rezygnujące osoby nie będą blokować miejsc pozostałym widzom.

Dziękujemy za wyrozumiałość,
Zespół Kinoteki

 ***

Stacja The Fox News to jedna z największych telewizji informacyjnych w USA. Praca w niej otwiera drzwi do wielkiej dziennikarskiej kariery i równie wielkich pieniędzy. Żeby ją dostać i utrzymać, a potem wspiąć się po szczeblach kariery trzeba zadowolić jej twórcę i despotycznego szefa Rogera Ailesa. W przypadku kobiet pracujących w stacji, słowo „zadowolić” ma bardzo dosłowne znaczenie. Zaczyna się od niewybrednych żartów, aluzji, a kończy na erotycznych propozycjach nie do odrzucenia. Ten stan rzeczy trwa przez lata, a dziennikarki stacji przechodzą koszmar. Odmowa obcowania z Ailesem grozi nie tylko zastopowaniem kariery, ale wyrzuceniem z pracy i wilczym biletem na rynku. Trzy kobiety będące na różnych szczeblach medialnej drabiny znajdują w sobie siłę, by wreszcie powiedzieć DOŚĆ. Jednak Ailes nie zamierza się poddać bez walki. Dysponuje wielką władzą, fortuną i kontaktami na politycznych szczytach. Nikt jeszcze się nie spodziewa, że ta konfrontacja zadecyduje o losie milionów kobiet na całym świecie.

Zdjęcia i Wideo