Nadzwyczajni
WATCH DOCS od 15 lat Napisy Dolby Digital

Widmowa załoga (Ghost Fleet)

Reżyseria:

Shannon Service, Jeffrey Waldron

Czas trwania:

89 min.

Wersja językowa:

napisy: polskie + angielskie

Kraj produkcji:

USA

Rok produkcji:

2018

Gatunek:

dokument

Ocena: (średnia ocena: 10.0)

Opis filmu

WATCH DOCS to festiwal, na którym co roku można obejrzeć kilkadziesiąt premierowych pokazów i uczestniczyć w kilkunastu spotkaniach ze światowej sławy dokumentalistami.

Filmy festiwalowe są w ogromnej większości prezentowane w oryginalnych wersjach językowych z napisami polskimi i angielskimi.

OPIS:
Azjatycki rynek owoców morza to gigantyczny globalny biznes. Ale prawdziwa cena krewetek, które trafiają także na nasze stoły, jest dużo wyższa niż mogłoby się nam wydawać, kiedy sięgamy po portfel w supermarkecie. Centralną postacią „Widmowej załogi” jest Patima – niestrudzona aktywistka, która na czele złożonej z entuzjastów ekipy poszukuje na tropikalnych wodach Indonezji współczesnych niewolników. To marynarze, przemocą zmuszani do katorżniczej pracy na rybackich kutrach, o tysiące mil od domu. Większość z nich latami nie schodzi z pokładu. Patima i jej ludzie z narażeniem życia próbują dotrzeć do zagubionych w dżungli uciekinierów, wegetujących bez dokumentów na marginesie lokalnych społeczności. Ale do domu uda się wrócić tylko nielicznym.

Festiwale/Festivals:
2018 TIFF
2018 DOC NYC
2019 Berlinale
2019 FIFDH Geneva
2019 Movies That Matter (Activist Documentary Award, Audience Award)
2019 Ji.hlava IDFF

***

BILETY
Bilety wstępu na wszystkie pokazy w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie są BEZPŁATNE.

Miejsca w salach kin festiwalowych są nienumerowane.

Zasady wydawania bezpłatnych biletów:
W danym dniu wydawane będą bezpłatne bilety na filmy odbywające się tego dnia i w dniu następnym. W kasach kin dostępne będą tylko bezpłatne bilety na seanse odbywające się w danym kinie. Jedna osoba może pobrać jednorazowo do czterech bezpłatnych biletów na wybrany film.

Zasady korzystania z bezpłatnych biletów:
Uprzejmie prosimy o pojawienie się przed salą kinową z bezpłatnymi biletami na wybrany seans na minimum 10 minut przed rozpoczęciem projekcji. Po tym czasie do sali kinowej będą wpuszczane osoby, które nie odebrały wcześniej bezpłatnych biletów i nie możemy zagwarantować wolnych miejsc.

Zdjęcia i Wideo