Marek Edelman… i była miłość w Getcie
WATCH DOCS od 15 lat Napisy Dolby Digital

Birma: anatomia dyktatury (On the Inside of a Military Dictatorship)

Reżyseria:

Karen Stokkendal Poulsen

Czas trwania:

97 min.

Wersja językowa:

napisy: polskie + angielskie

Kraj produkcji:

Dania, Francja

Rok produkcji:

2019

Gatunek:

dokument

Ocena: (średnia ocena: 10.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

WATCH DOCS to festiwal, na którym co roku można obejrzeć kilkadziesiąt premierowych pokazów i uczestniczyć w kilkunastu spotkaniach ze światowej sławy dokumentalistami.

Filmy festiwalowe są w ogromnej większości prezentowane w oryginalnych wersjach językowych z napisami polskimi i angielskimi.

OPIS:
W 2015 roku po miażdżącym zwycięstwie wyborczym władzę w Birmie objęła w końcu Aung San Suu Kyi – ikona opozycji, laureatka pokojowej nagrody Nobla i jedna z najbardziej rozpoznawalnych na świecie działaczek praw człowieka. Ale kiedy dwa lata później rozpoczęła się czystka etniczna muzułmańskiej mniejszości Rohingya, świat daremnie czekał na jej reakcję. Jak wytłumaczyć jej milczenie? Co w międzyczasie działo się w Birmie i czy rządzący nią od ponad półwiecza generałowie rzeczywiście zdecydowali się oddać władzę? Na te i wiele innych pytań próbuje odpowiedzieć Karen Stokkendal Poulsen, która z imponującą wprawą porusza się po skomplikowanym labiryncie birmańskiej polityki. W filmie pojawiają się właściwie wszystkie jej znaczące postacie – łącznie z najważniejszymi członkami junty, którzy wycofali się w cień, ale nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa.

Festiwale/Festivals:
2019 CPH:DOX
2019 Hot Docs
2019 Sheffield Doc/Fest

***

BILETY
Bilety wstępu na wszystkie pokazy w ramach 19. Międzynarodowego Festiwalu Filmowego WATCH DOCS. Prawa Człowieka w Filmie są BEZPŁATNE.

Miejsca w salach kin festiwalowych są nienumerowane.

Zasady wydawania bezpłatnych biletów:
W danym dniu wydawane będą bezpłatne bilety na filmy odbywające się tego dnia i w dniu następnym. W kasach kin dostępne będą tylko bezpłatne bilety na seanse odbywające się w danym kinie. Jedna osoba może pobrać jednorazowo do czterech bezpłatnych biletów na wybrany film.

Zasady korzystania z bezpłatnych biletów:
Uprzejmie prosimy o pojawienie się przed salą kinową z bezpłatnymi biletami na wybrany seans na minimum 10 minut przed rozpoczęciem projekcji. Po tym czasie do sali kinowej będą wpuszczane osoby, które nie odebrały wcześniej bezpłatnych biletów i nie możemy zagwarantować wolnych miejsc.

Zdjęcia i Wideo