Piłsudski
FF KINO DZIECI Dolby Digital bez ograniczeń

Mania czy Ania (premiera) | 7+ (Das doppelte Lottchen)

Reżyseria:

Lancelot von Naso

Czas trwania:

93 min.

Wersja językowa:

lektor na żywo

Kraj produkcji:

Niemcy

Rok produkcji:

2018

Gatunek:

familijny

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 21-29 września 2019 r. w ponad dwudziestu miastach w całej Polsce. W programie tej edycji znajdzie się ponad 130 filmów długometrażowych i zestawów filmów krótkich, w tym animacje, filmy aktorskie oraz dokumenty.

Opis:

Mania i Ania, podobne do siebie jak dwie krople wody, spotykają się przypadkiem na letnim obozie. Wkrótce odkrywają, że są siostrami. Dziewczynki wpadają na przebiegły pomysł – zamieniają się miejscami.

Na wakacyjnym obozie spotykają się łudząco podobne do siebie dziewczynki – Mania i Ania. Z pozoru nie łączy je nic, poza wyglądem – mają różne charaktery i upodobania, ale szybko odkrywają, że są siostrami bliźniaczkami, rozdzielonymi jako niemowlęta. Dziewczynki w tajemnicy postanawiają zamienić się miejscami, i tak Mania trafia do taty do Salzburga, a Ania do mamy do Frankfurtu. W ten sposób nie tylko poznają wzajemnie swoje życie, lecz przede wszystkim zamierzają scalić swoją rodzinę.
Film jest najnowszą i uwspółcześnioną adaptacją popularnej powieści Ericha Kӓstnera z 1949 r., wielokrotnie przenoszoną na ekran.

***

Kino Dzieci to także wydarzenia specjalne, w tym spotkania z twórcami, pokazy filmów z muzyką na żywo, warsztaty - nie tylko plastyczne, czytanie książek, dyskusje i wiele innych.

Więcej informacji na WWW oraz na FB

Zdjęcia