Dzięki Bogu
FF KINO DZIECI Dolby Digital bez ograniczeń

Latawiec i inne filmy krótkie | 6+ (Latawiec i inne filmy krótkie)

Czas trwania:

49 min.

Wersja językowa:

lektor

Gatunek:

animacja/krótki metraż

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 21-29 września 2019 r. w ponad dwudziestu miastach w całej Polsce. W programie tej edycji znajdzie się ponad 130 filmów długometrażowych i zestawów filmów krótkich, w tym animacje, filmy aktorskie oraz dokumenty.

Opis:

Latawiec i inne filmy krótkie 6 +
Lepiej być samemu, czy w towarzystwie? Dopasować się do innych, czy być sobą? Bohaterowie tego różnorodnego zestawu będą odpowiadać na te pytania i zdawać sobie sprawę z niezwykłej siły przyjaźni.
Ślimak stara się zdobyć muszlę, by pasować do innych kolegów ślimaków, ale czy naprawdę musi? Krowa Dorota też odróżnia się od spotkanych krów, ale to nie znaczy, że jest gorsza! A dokąd może zaprowadzić puszczony na wietrze latawiec? Może do kogoś, kogo się kocha i za kim się tęskni? Z kolei wilczymi ścieżkami podąży pewien chłopiec - co odnajdzie? Inny, duży wilk odkryje, że samotność wcale nie jest najlepszym towarzyszem.

Ślimak
Animanimals: Slug
reż. Julia Ocker, Niemcy, 2018, 3’, bez dialogów, animacja, 6+
Ślimak bez muszli chce dołączyć do ślimaków, które muszle mają. Za wszelką cenę stara się znaleźć odpowiedni domek. Czasem jednak nie da się dopasować do czegoś na siłę.

Latawiec
The Kite
reż. Martin Smatana, Czechy/ Słowacja/ Polska, 2019, 13’, bez dialogów, animacja, 6+
Wnuczek przyjeżdża na wieś do dziadka i otrzymuje od niego latawiec, który nie do końca chce latać… Któregoś dnia przekona się, że latawiec potrafi wzlecieć naprawdę wysoko - tam, gdzie wzrok ludzki nie sięga. Symboliczna opowieść o ostatnim pożegnaniu z dziadkiem. Lalkowa animacja pokazywana była premierowo na tegorocznym Berlinale, doceniona Nagrodą Młodej Publiczności na festiwalu w Annecy.

Dorota wędrowniczka
Dorothy the rambler
reż. Emmanuelle Gorgiard, Francja, 2018, 9’, lektor, animacja, 6+
Dorota to krowa inna niż pozostałe - ma długie, jasne włosy i bardzo długie rogi. Dla zwykłych, czarno-białych krów to powód do drwin i chichotów. Często jednak za złośliwością kryje się ukryta zazdrość...

Wilcze ścieżki
Wolf paths
reż. Noemi Valentiny, Vojtech Dockal, Czechy, 2018, 10’, bez dialogów, animacja, 6+
Chorujący chłopiec, zafascynowany wilkiem, wymyka się z ciepłego domu, by podążyć jego śladem. Im więcej czasu spędza z nowym, leśnym przyjacielem, tym bardziej pokonuje własne słabości.

Duży wilk i mały wilk
Grand Loup & Petit Loup
reż. Rémi Durin, Francja/ Belgia, 2018, 14’, lektor, animacja, 6+
Duży wilk mieszka sam na wzgórzu, pod drzewem. Jego idealną samotność zakłóca pojawienie się małego wilka. Jednak gdy malec znika, duży wilk zaczyna się niepokoić… Czyżby tęsknił?

***

Kino Dzieci to także wydarzenia specjalne, w tym spotkania z twórcami, pokazy filmów z muzyką na żywo, warsztaty - nie tylko plastyczne, czytanie książek, dyskusje i wiele innych.

Więcej informacji na WWW oraz na FB

Zdjęcia