Dzięki Bogu
FF KINO DZIECI Dolby Digital bez ograniczeń

Felix | 9+

Reżyseria:

Roberta Durrant

Czas trwania:

97 min.

Wersja językowa:

lektor

Kraj produkcji:

RPA

Rok produkcji:

2013

Gatunek:

familijny

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 21-29 września 2019 r. w ponad dwudziestu miastach w całej Polsce. W programie tej edycji znajdzie się ponad 130 filmów długometrażowych i zestawów filmów krótkich, w tym animacje, filmy aktorskie oraz dokumenty.

Opis:

Dla Felixa muzyka jazzowa to wielka pasja. Chłopiec marzy o nauce gry na saksofonie odziedziczonym po tacie. Planom chłopca kategorycznie sprzeciwia się mama, która woli, by poświęcił się nauce w renomowanej szkole, do której przyjęto go dzięki stypendium. Chłopiec spotyka tam kolegów z bogatych domów, którzy na każdym kroku dają mu odczuć, że do nich nie pasuje. Kiedy ruszają przesłuchania do szkolnej orkiestry, chłopiec postanawia za wszelką cenę się do niej dostać. Film jest opowieścią o pasji, wierze w marzenia, ale przede wszystkim o trudnych czasem relacjach między rodzicami a dziećmi.

***

Kino Dzieci to także wydarzenia specjalne, w tym spotkania z twórcami, pokazy filmów z muzyką na żywo, warsztaty - nie tylko plastyczne, czytanie książek, dyskusje i wiele innych.

Więcej informacji na WWW oraz na FB

Zdjęcia