Rambo: ostatnia krew
FF KINO DZIECI Dubbing Dolby Digital bez ograniczeń

Basia 2 - zestaw filmów krótkich | 4+ (Basia 2 - zestaw filmów krótkich)

Czas trwania:

45 min.

Wersja językowa:

polski dubbing

Gatunek:

krótki metraż

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

6. Międzynarodowy Festiwal Filmowy Kino Dzieci odbędzie się w dniach 21-29 września 2019 r. w ponad dwudziestu miastach w całej Polsce. W programie tej edycji znajdzie się ponad 130 filmów długometrażowych i zestawów filmów krótkich, w tym animacje, filmy aktorskie oraz dokumenty.

Opis:
Basia - zestaw filmów krótkich 4+

czas trwania zestawu: 45’
Kontynuacja przygód charakternej dziewczynki. W świecie Basi wszystko jest przygodą – nauka piruetów, wspólne gotowanie czy zakupy w supermarkecie. Z Basią nie można się nudzić!

Basia i taniec, Polska, 2019; 11 min; reż. Łukasz Kacprowicz
Pewnego dnia, za namową cioci Marty, Mama postanawia zapisać się na lekcje tańca – będzie uczyć się gorącego flamenco! Basia też pragnie tego spróbować. Na szczęście zajęcia dla dzieci odbywają się równolegle i będzie mogła chodzić na balet razem z kuzynką. Przed pierwszą lekcją Basię z nerwów boli brzuch – a co, jeśli coś pójdzie nie tak? Przychodzi dzień, kiedy obydwie zaczynają lekcje, przy akompaniamencie chichotu Taty. Taniec okaże się dużym wyzwaniem, ale przede wszystkim – pouczającą przygodą!

Basia i pieniądze, Polska, 2019; 11 min; reż. Łukasz Kacprowicz
W szafce pustki, a Tata wyjechał na konferencję – Mama, Basia i Janek wybierają się na zakupy do dużego sklepu.
Trzeba kupić mleko i papier toaletowy. Basia i Janek już planują swoje listy – czekolada, batoniki, lalka, plastelina, papier do rysowania… Kto za to wszystko zapłaci? Rodzeństwo nie dowierza, że pieniądze nie wychodzą ze ściany, tylko trzeba na nie zapracować. Uczą się, że gratis nie oznacza za darmo oraz, że na trudnej drodze kompromisu można dostać… czekoladę.

Basia i telewizor, Polska, 2019; 11 min; reż. Robert Jaszczurowski
Basia jest chora i wszystko wydaje się nudne – leżenie w łóżku, oglądanie deszczu za oknem, rysowanie zaproponowane przez Mamę.
Kusi za to telewizor – najlepszy przyjaciel na słotne dni. Ale czy na pewno? Basia zalega przed ekranem i coraz bardziej wciąga się w serialowe dzieje Marii Celebes. Mama jest zła – telewizja jest wrogiem wyobraźni! Zbiegiem okoliczności następnego dnia urządzenie przestaje działać. Basia organizuje własny program telewizyjny i wciąga całą rodzinę w tworzenie nowych odcinków o przygodach Basi Celebes!

Basia i gotowanie, Polska, 2019, 11 min; reż. Łukasz Kacprowicz
Zmęczona gotowaniem Mama zarządza bunt – kolacji nie będzie. Ona pójdzie poczytać, a Basia, Tata i Janek sprzed telewizora ruszą do kuchni.
Od poszukiwania sosu pomidorowego do precyzyjnego tarcia sera – powstanie wyjątkowe danie w paski, ale zanim uda się (w końcu!) zjeść kolację, to wydarzy się parę wypadków, które pokażą Basi, że gotowanie to sztuka… nie tylko kulinarna!

***

Kino Dzieci to także wydarzenia specjalne, w tym spotkania z twórcami, pokazy filmów z muzyką na żywo, warsztaty - nie tylko plastyczne, czytanie książek, dyskusje i wiele innych.

Więcej informacji na WWW oraz na FB

 

Zdjęcia