Happy End
KINO W TRAMPKACH od 12 lat Dubbing Dolby Digital

Kauwboy. Chłopiec i kawka (Kauwboy)

premiera
2018.04.07

Reżyseria:

Boudewijn Koole

Czas trwania:

81 min.

Wersja językowa:

polski dubbing

Kraj produkcji:

Holandia

Rok produkcji:

2012

Gatunek:

dramat

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Kino w Trampkach zaprasza w tym roku na przedfestiwalową rozgrzewkę. W marcu i kwietniu najlepsze filmy poprzednich edycji festiwalu pokażemy w warszawskiej Kinotece. Jeśli nie możecie doczekać się pokazów festiwalowych, zapraszamy w wybrane soboty o godz. 12:00.

A na sam Festiwal Filmowy Kino w Trampkach zapraszamy do Kinoteki w dniach 7 do 17 czerwca.


Harmonogram projekcji:
17.03 - Tęcza
31.03 – Mecz o wszystko
07.04 - Kauwboy
21.04 - Mały gangster
26.05 – Chór and Optymista

Bilety w cenie 12zł są dostępne w kasach kina i na naszej stronie internetowej.
Brak możliwości rezerwacji miejsc. Miejsca w sali są numerowane.

Opis fimu:
od lat 11 – szkoła podstawowa klasy 4-8
NAJPIERW NIE BYŁO NIC ZUPEŁNIE NIC … A PÓŹNIEJ POJAWIŁO SIĘ ŻYCIE.
Bohaterem filmu jest Jojo, żywiołowy 10-latek, który mieszka z tatą – policjantem. Pewnego dnia w czasie spaceru chłopiec znajduje małego ptaszka – kawkę – z którym się zaprzyjaźnia. Mała kawka wypada z gniazda… i trafia prosto w ręce Jojo. Chłopiec natychmiast zabiera ptaszka do domu. Jojo większość czasu spędza sam, dlatego z radością i oddaniem całą swoją energię poświęca na kurację małego przyjaciela. Pokazuje mu swój dom, zdjęcia z czasów, kiedy mieszkał z mamą i tatą, puszcza ulubione piosenki skomponowane przez mamę. W książkach szuka informacji na temat życia i pielęgnacji kawek. Musi jednak ukrywać nowego przyjaciela przed tatą, który uważa, że miejsce roślin i zwierząt jest poza domem.
Gdy ojciec odnajduje kawkę w domu, każe Jojo zanieść ją do lasu. Uważa, że chłopiec krzywdzi zwierzaka oswajając go. Z decyzją ojca nie ma dyskusji, zwłaszcza, że ostatnio Jojo i tata nie potrafią się dogadać. Każdy na swój sposób przeżywa śmierć mamy. Jojo wymyśla historię, że mama wyjechała na tournée do Ameryki, codziennie do niej dzwoni i opowiada jak mu minął dzień. Nie radzi sobie z emocjami, bywa agresywny, kłóci się z kolegami. Tata próbuje zagłuszyć ból uciekając w pracę i alkohol. Zdarza się, że nie panuje nad sobą i wyładowuje gniew i frustrację na chłopcu.
Sytuację komplikuje też zbliżająca się data urodzin mamy – Jojo chce zrobić tort, tato się na to nie zgadza. Wyjątkowa przyjaźń z kawką, daje chłopcu siłę, by walczyć o siebie, swoje uczucia i swoje zdanie.
Czy relacje ojca i syna ułożą się? Czy Jojo zaakceptuje śmierć mamy? Czy Jojo znajdzie przyjaciela?

Zdjęcia