Warning: Cannot modify header information - headers already sent by (output started at /home/kinoteka/ftp/index.php:1) in /home/kinoteka/ftp/inc/global_path.php on line 56
Repertuar - Żubr Pompik – zestaw filmów krótkich | Kinoteka | Filmowe Centrum Warszawy
Mięso
Kino Dzieci Dubbing Dolby Digital bez ograniczeń

Żubr Pompik – zestaw filmów krótkich

Czas trwania:

49 min

Gatunek:

krótki metraż

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

KINO DZIECI Z NOSEM W KSIĄŻKACH – ZESTAWY FILMÓW KRÓTKICH

Żubr Pompik
Żubr Pompik wraz z rodzicami żyje w puszczy. Pewnego dnia w rodzinie pojawia się mała Polinka. Odtąd młode żubry będą razem odkrywać cuda przyrody i uczyć się otaczającego ich świata.

Żubr Pompik żyje wraz z mamą i tatą w puszczy i jest najmniejszym żubrem w stadzie. Pewnego dnia w rodzinie pojawia się ktoś jeszcze drobniejszy – młodsza siostra Pompika, Polinka. Nasz bohater musi sprostać roli starszego brata i wraz z siostrą odkrywa niezwykły i różnorodny świat przyrody, który z komiksów Tomasza Samojlika przeniesiono na ekran.

Barwy ochronne
animacja
reżyseria Paweł Dębski
Polska, 2017
7 min

Pompik i jego siostra bawią się w chowanego. Przy tej okazji odkrywają, jak wiele zwierząt potrafi bez trudu kamuflować się w naturalnym środowisku. A więc do tego służą im te wszystkie plamki, paski, niezwykłe wzory i kolory!

Do góry nogami
animacja
reżyseria Andrzej Piotr Morawski
Polska, 2017
7 min

Pompik i Polinka poznają ciekawe stworzenia, które nie dość, że śpią w dzień, to jeszcze do góry nogami! To nietoperze. Rodzeństwo postanawia wypróbować, jak to jest patrzeć na świat z ich perspektywy.

Duże i małe
animacja
reżyseria Wiesław Zięba
Polska, 2016
7 min

Pompik jest najmniejszym żubrem w stadzie, co bardzo go martwi. Tata tłumaczy mu, że wszystko musi być na początku małe, a z czasem rośnie. Pewnego dnia w rodzinie pojawia się młodsza siostra Pompika, Polinka. Odtąd nasz mały żubr przestaje być najmłodszy w stadzie, a staje się odpowiedzialnym, starszym bratem.

Meszka
animacja
reżyseria Aleksandra „Alex” Vetter
Polska, 2017
7 min

Czy wszystkie zwierzęta są przyjazne? Chyba nie. Małe, z pozoru urocze meszki okazują się bardzo dokuczliwe – gryzą żubry! Nie odstrasza ich nawet ryk dorosłego, potężnego samca. Czy jest jakiś sposób na pokonanie tych kłopotliwych owadów?

Polinka i pajęczynka
animacja
reżyseria Paweł Dębski
Polska, 2017
7 min

Pewnego razu Polinka wpada w pajęczynę i nie robi to na niej dobrego wrażenia. Pajęczyna jest okropnie lepiąca, a jej właściciel – pająk – wydaje się groźny i odrażający! Pompik próbuje przekonać siostrę, że pozory mylą, a to, co początkowo nam się nie podoba, może okazać się piękne i pożyteczne.

Smaki
animacja
reżyseria Maciej Kur
Polska, 2017
7 min

Świat jest pełen różnorodnych smaków! Pompik i Polinka postanawiają dowiedzieć się, co jadają inne zwierzęta i spróbować tego samego. Okazuje się jednak, że nie wszystko jest stworzone dla podniebienia żubrów.

Tropy na śniegu
animacja
reżyseria Paweł Dębski
Polska, 2017
7 min

Zimą zabawa w chowanego nie jest taka trudna dla tego, kto sztuka. Wystarczy iść po śladach na śniegu. Pompik odkrywa jednak, że nie wszystkie ślady należą do żubrów! Trzeba nauczyć się je odróżniać. Niespodziewanie Pompik i Polinka trafiają na małego wilka, który zgubił się w lesie. Muszą pomóc mu odszukać mamę. Jak? Po śladach!

30.09- po seansie spotkanie z Tomaszem Samojlikiem, autorem komiksów o Pompiku, oraz twórcami serialu, m. in. Eweliną Gordziejuk – producentką, Wiesławem Ziębą – reżyserem, zachęcamy do przyniesienia książek o Pompiku i wzięcia autografów

*rekomendujemy dla osób powyżej 4 roku życia

Zdjęcia

Komentarze

dodaj komentarz