Jutro będziemy szczęśliwi
KINO W TRAMPKACH Dolby Digital bez ograniczeń

CLOSE ENOUGH! 14+ (CLOSE ENOUGH)

Czas trwania:

98 min.

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Od 31 maja do 11 czerwca rusza 5. edcyja Festiwalu Filmoweg dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach!

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się już po raz piąty. Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku- i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach.
Z wzajemnością.
Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie. Ale nie tylko. Sprawa dotyczy miłości do kina, a Kino w Trampkach jest przestrzenią wymiany tej miłości i pasji. Międzypokoleniowo.

Opis filmów:

Jak brat i siostra z „Nie ma królów w naszej krwi” czy matka głównej bohaterki „Ciszy”. Jak Lis uciekający przed dorosłością i odpowiedzialnością czy bohaterka „Wtorku” angażująca się w relacje z nieznajomymi. Każdy ma kogoś tak bliskiego, że dałby się za niego pokroić.

Nie ma królów w naszej krwi (premiera)
reż. Mees Peijnenburg

Ciężko jest wyrwać się spod skrzydeł opieki społecznej czy domu dziecka. Wie o tym doskonale Tomas i jego siostra Naomi, którzy starają się normalnie funkcjonować. Życie ich nie rozpieszcza, i nigdy nie będą królami. Jedyne, co pozwala im przetrwać, to oni nawzajem – największy ich skarb, którego będą bronić za wszelką cenę.

Lis (premiera)
reż. Jacqueline Lentzou

Ateny. Grecja. Fala upałów. Po kolejnej z wielu kłótni z matką Stephanos pod jej nieobecność zaprasza do domu swoją dziewczynę. Flirtują, całują się, wygłupiają się z młodszym rodzeństwem. Stephanos ignoruje ciągłe telefony od matki, nie wiedząc, co się wydarzyło. To na pewno ostatni taki dzień w jego życiu…

Cisza (premiera warszawska)
reż. Ali Asgari & Farnoosh Samadi Frooshani

Fatma i jej matka są kurdyjskimi uchodźczyniami we Włoszech. Podczas wizyty w szpitalu lekarz prosi Fatmę o przetłumaczenie matce diagnozy, lecz ona milczy.

Wtorek (premiera warszawska)
reż. Ziya Demirel

Zwykły dzień szkoły w Stambule i trzy niezwykłe spotkania głównej bohaterki

Komentarze

dodaj komentarz