Strażnicy galaktyki 2
KINO W TRAMPKACH Dolby Digital bez ograniczeń

ŚWIEŻE BUŁECZKI POLSKIEJ ANIMACJI 3+ (Fresh Rolls of Polish Animation)

Czas trwania:

60 min.

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Od 31 maja do 11 czerwca rusza 5. edcyja Festiwalu Filmoweg dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach!

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się już po raz piąty. Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku- i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach.
Z wzajemnością.
Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie. Ale nie tylko. Sprawa dotyczy miłości do kina, a Kino w Trampkach jest przestrzenią wymiany tej miłości i pasji. Międzypokoleniowo.

Opis filmów:

Jak opowiedzieć o swoim świecie młodszej siostrze? Co to znaczy zdrowo jeść? Czy hipopotamy i łasice to materiał na detektywów? Czy superbohaterowie mieszkają tylko w Ameryce? I dlaczego czasem, kiedy jest nam smutno, najlepiej po prostu się przytulić? Odpowiedzi na te oraz wiele innych pytań szukać można w najnowszych produkcjach polskich studiów animacji.

Żubrzyk Pompik. Duże i małe
reż. Wiesław Zięba

Gdzieś w głębinach dzikiej, zielonej puszczy mieszka żubr Pompik. Jest niewielki, do tego nie tak silny, szybki i skoczny, jak jego rówieśnicy. Niezbyt radzi sobie z przepychaniem rogami, wbęcywaniem na drzewa czy żubrzym berkiem dookoła polany. Ale za to jest najbardziej ciekawski, a to najlepsza droga do prawdziwej przygody!

Mami Fatale. Herbatka z trolem
reż. Robert Jaszczurowski

Starsza pani, dwa zwierzaki i kulinarne eksperymenty! Nieoczekiwany zbieg okoliczności wiedzie bohaterów wprost na spotkanie z przygodą.

Kacperiada. Według planu
reż. Kamil Polak

Gdy nie udaje się wyjechać na wymarzony wyjazd pod namiot, Kacper i jego tata urządzają kemping we własnym domu! Rozstawiają namiot i z fantazją łowią ryby w wannie oraz pieką kiełbaski nad kuchenką. Nagle słyszą dziwne odgłosy. A co jeśli za chwilę w ich obozowisku zjawi się wilk?!

Toru Superlis
reż. Piotr Szczepanowicz

Mały lisek Toru żyje wraz ze swoimi rodzicami w norce pośród korzeni dużego drzewa. Pewnego dnia znajduje zakopane przed wielu laty pudełko z rodzinnymi pamiątkami. Jest tam opaska superbohatera – pamiątka po Babci liska, która wiele lat temu była dobrą opiekunką lasu. Gdy tylko Toru założy opaskę na oczy, poczuje wielką siłę by ratować z opresji mieszkańców lasu.

Basia. Basia i upał
reż. Marcin Wasilewski

Basia ma 5 lat i temperament. Mieszka w mieście z rodzicami, dwójką braci, żółwiem Kajetanem i pluszowym przyjacielem Miśkiem Zdziśkiem. Lubi książki i wymyślanie nowych zabaw. Przeżywa różne perypetie, podczas których znajduje własne odpowiedzi na trudne pytania.

Wiercimisie. Gdzie jest Bubi?
reż. Marzena Nehrebecka, Waldek Mordarski

Kiedy pewnej nocy mały Wiercimiś Bubi wychodzi popatrzeć na na noc, Czarne Czupiradło zaprasza go na nocny lot. Bubi nie wraca do domu. Tak zaczyna się przygoda…

Malucholandia. Co w ciele piszczy
reż. Piotr Furmankiewicz

Kaju, Misiu i Pompon odkrywają za drewnianymi skrzypiącymi drzwiami na strychu Willi Wynalazków tajemniczą drewnianą skrzynię… A w niej jest rzecz, która pozwoli im zobaczyć to, co jest bardzo ukryte.


Zdjęcia

Komentarze

dodaj komentarz