14. Millenium Doc Film Festival
KINO W TRAMPKACH Dolby Digital bez ograniczeń

DZIECI I DOROŚLI. Konkurs filmów krótkometrażowych 7+ (Kids and Grown-ups)

Czas trwania:

79 min.

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Od 31 maja do 11 czerwca rusza 5. edcyja Festiwalu Filmoweg dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach!

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się już po raz piąty. Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku- i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach.
Z wzajemnością.
Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie. Ale nie tylko. Sprawa dotyczy miłości do kina, a Kino w Trampkach jest przestrzenią wymiany tej miłości i pasji. Międzypokoleniowo.

Opis filmów:

Świat dzieci i świat dorosłych. Te same radości i troski? A może całkiem różne planety, które czekają na wzajemne odkrycie? Pomocna będzie spontaniczność, pomysłowość i dużo zrozumienia. Każdy z nas może coś udowodnić. Że to mój czas na bycie szczęśliwym. I że mogę być kimkolwiek zechcę.

Łańcuch tygrysów (premiera warszawska)
reż. Benoît Chieux

Pewien bardzo leniwy chłopiec jest niepokojony przez swoją mamę, która nie może znieść, że jej syn całymi dniami albo je, albo śpi. Jednak gdy chłopiec ostatecznie decyduje się coś zrobić – ujawnia wtedy nadzwyczajną kreatywność i zapał, a jego wyobraźnia zadziwia wszystkich wokół.

Dziewczyna gadająca z kotem (premiera warszawska)
reż. Dotty Kultys

Mama jest poważna. Sąsiedzi wokół są poważni. Alfabet jest śmiertelnie poważny. A pewna dziewczynka właśnie nauczyła się gadać z kotem! Teraz nic już nie będzie takie, jak przedtem.

Intruzi (premiera)
reż. Thea Hvistendahl

Lise i Synnove są siostrami i bawią się nad rzeką w nowym sąsiedztwie. Ich zabawa zostaje przerwana nieoczekiwanym pojawieniem się dwóch innych dziewczynek, chyba niezbyt przyjacielsko nastawionych. Nadeszła więc pora, by coś im udowodnić.

Jednorożec (premiera)
reż. Rémi Durin

Król napotkał w lesie nietypowe zwierzę i najbardziej na świecie zapragnął, by je mieć. Wysłał dzielnego Rycerza Tupotka, aby odnalazł i przyprowadził tajemnicze stworzenie.

Wydmy (premiera)
reż. Sarah Bassiuoni

Mama dostała nieoczekiwane zgłoszenie do pracy. Rezolutna Archie postanowiła wyruszyć w podróż, tak jak kiedyś, gdy żył jej tata i razem bawili się w odkrywców miejsc znanych z ulubionych książek. Teraz dziewczynka ma za towarzysza żółwika Snappiego, z którym udaje się na pustynię. Musi zdążyć wrócić do domu, nim pojawi się mama.

Dobrze spędzone popołudnie (premiera)
reż. Martin Turk

Tata nie może znaleźć pracy. Nie ma nawet dość pieniędzy, żeby kupić swojemu synowi lody. Niespodziewanie jednak odnajdują na ulicy portfel pełen pięniędzy.

Słodkogorzka Sammy (premiera)
reż. Barbara Bredero

Sammy ma wielką ochotę na coś przepysznego do jedzenia. Jednak w domu cioci jest tylko potrawa z zielonego gorzkiego warzywa, sopropo. Dziewczynka się nie poddaje i postanawia zadziałać z pomysłem.

Zagubienie (premiera)
reż. Fred Leao Prado Wall

Rosie nie bardzo wierzy w swoje siły. Jest nieśmiała, cicha, niezauważalna. Przypadkowe spotkanie w parku pomaga jej odnaleźć zaskakujące rozwiązanie szkolnego zadania: kim chciałaby zostać, gdy dorośnie.

W kinie (premiera)
reż. Mamadou Dia

Dwóch chłopców z ubogiej dzielnicy Senegalu pisze listy, dyktowane im przez niepotrafiące pisać osoby z sąsiedztwa. Chłopcy pragną zarobić, by mogli kupić sobie bilety do kina. Sobota to ostatnia szansa, żeby zobaczyć zakończenie filmu. Mimo zmartwień, przyjaciele z pogodą ducha patrzą w przyszłość.


Zdjęcia

Komentarze

dodaj komentarz