14. Millenium Doc Film Festival
KINO W TRAMPKACH

MARZENIA NOSZĘ ZAWSZE PRZY SOBIE. Krótkie dla najmłodszych 4+

Czas trwania:

43 min.

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Od 31 maja do 11 czerwca rusza 5. edcyja Festiwalu Filmoweg dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach!

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się już po raz piąty. Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku- i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach.
Z wzajemnością.
Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie. Ale nie tylko. Sprawa dotyczy miłości do kina, a Kino w Trampkach jest przestrzenią wymiany tej miłości i pasji. Międzypokoleniowo.

Opis filmów:

Poznajcie łasicę o imponującej upartości, kurę Miriam, która marzy o wielkich podróżach do ciepłych krajów, wilka, który ma nietypowe hobby. Bohaterowie filmów starają się realizować swoje marzenia. Czasem wymaga to wiele determinacji i umiejętności pokonywania przeszkód. Ale cel wart jest wysiłku.

Pan z kieszeni (premiera)
reż. Ana Chubinidze

Bohater tak nieduży, że mieszka w starej walizce. Pewnego dnia znajduje nowego przyjaciela – starszego pana, który nie widzi. Wskakuje mu do kieszeni! Dzięki muzyce, mały kieszonkowy człowiek pomaga niewidomemu poruszać się po ulicy i dostrzegać różne rzeczy. Oboje są razem bardzo szczęśliwi.

Witaj, jeleniu! (premiera warszawska)
reż. Örs Bárczy

Historia jelenia, który jest wielkim miłośnikiem kakao. Codziennie rano wstaje niewyspany, bo w nocy dzieją się dziwne rzeczy i robią mu w mieszkaniu bałagan. Oprócz tego jeleń musi też uprzątnąć śnieg, piętrzący się przed domem. I tak codziennie. Jakie tajemnicze moce powodują bałagan?

Sen kury Miriam (premiera)
reż. Andres Tenusaar

Pewnego jesiennego dnia ojciec z synem budują samolot. W tym samym czasie kura Miriam snuje marzenia o wielkiej podróży na południe. Będąc z całą rodziną w parku, Miriam wspina się na szczyt wysokiej brzozy i próbuje tak jak żurawie odlecieć do ciepłych krajów.

Łasiczka (premiera)
reż. Timon Leder

Głodna łasica w ponurym humorze wędruje po lesie. Szuka jedzenia. Nie jest to wcale proste, gdyż większość drzew nie owocuje. Uparciuch znajduje w końcu jedno z owocami, ale wszystkie chronione są przez ptasi chór. Łasica przypuszcza szturm, który doprowadza do nieoczekiwanego obrotu wydarzeń.

Bitwa na owoce (premiera)
reż. Ivan Mirko Senjanović

Czy owoce na pewno służą temu, by je zjeść? A może odgrywają całkiem inną rolę? I biorą udział w wielkich bitwach! Kto wie, jakie sensacyjne historie mogą się wydarzyć w kuchni.

Sabaku (premiera)
reż. Marlies van der Wel

Sabaku i bawół rozumieją się doskonale, nawet bez słów. Pewnego dnia bawół niespodziewanie umiera. Samotny Sabaku przemierza sawannę w poszukiwaniu kogoś, kto go polubi i odkryje w nim przyjaciela.

Wilk (premiera warszawska)
reż. Julia Ocker

Wilk szuka w lesie jakiegoś ustronnego miejsca, gdzie mógłby ćwiczyć swoje sekretne, dość wstydliwe hobby. Niestety, cały czas przeszkadza mu ciekawska kaczka.


Komentarze

dodaj komentarz