14. Millenium Doc Film Festival
KINO W TRAMPKACH Dolby Digital bez ograniczeń

DECYZJE. Konkurs filmów krótkometrażowych 12+ (Decisions)

Czas trwania:

83 min.

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Od 31 maja do 11 czerwca rusza 5. edcyja Festiwalu Filmoweg dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach!

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się już po raz piąty. Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku- i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach.
Z wzajemnością.
Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie. Ale nie tylko. Sprawa dotyczy miłości do kina, a Kino w Trampkach jest przestrzenią wymiany tej miłości i pasji. Międzypokoleniowo.

Opis filmów:
Księżniczka

reż. Karsten Dahlem
Oli ze swoją bandą prześladuje inne dzieciaki. Nosi wtedy maskę. A może nie tylko wtedy? Bo dla niego bycie sobą, to narażenie się na śmieszność albo siniaki. Woli być twardy, nie miękki.
Pieśń ptaków
reż. Trine Vallevik Håbjørg
Pięcioro dzieciaków z Wybrzeża Kości Słoniowej wojna wygnała z domu. Mieszkają w obozie dla uchodźców w Liberii. Czego doświadczają? Jakie mają marzenia? Jaki oni mieli / mają wybór?
Ani tu, ani tam
reż. Jan Wagner
Matti chciałby spędzić trochę czasu ze swoją dziewczyną Paulą albo powłóczyć się nad jeziorem ze swoimi kumplami. Jednak musi wybrać, w domu opiekuje się przecież chorą babcią. Tylko czy to jest wybór między jednym a drugim, czy też gra idzie o zupełnie inną stawkę?
Zimna wiosna
reż. Mohamed Kamel
Nour mieszka ze swoim tatą. Mają fajny układ. Któregoś dnia okazuje się, że jednak nie o wszystkim są w stanie rozmawiać.
Latające szczury
reż. Emiel Sandtke
Nadir i Kian to najlepsi kumple, choć ich przyjaźń z pozoru wydaje się szorstka. Zostaje wystawiona na próbę, kiedy do drzwi domu Nadira puka policja imigracyjna. Nadir i Kian decydują, że muszą się ukryć, by pozostać razem. Początkowo plan jest prosty.
Wolta
reż. Monika Kotecka, Karolina Poryzała
Zuzia jest 12-letnią woltyżerką. Jest „górną” – zwieńczeniem akrobatycznej piramidy. Po wakacjach okazuje się, że jest już za duża i za ciężka na dotychczasową rolę.
Decyzja
reż. Divij Roopchand
Montek jest Sikhem. Za chwilę skończy 13 lat. Najbardziej marzy, żeby ściąć włosy, ale matka nie pozwala mu wziąć nożyczek do rąk. Co będzie silniejsze: tradycja czy marzenie?


Zdjęcia

Komentarze

dodaj komentarz