14. Millenium Doc Film Festival
KINO W TRAMPKACH Dolby Digital bez ograniczeń

Krew Saamów (Sami Blood)

Reżyseria:

Amanda Kernell

Kraj produkcji:

Szwecja, Norwegia, Dania

Rok produkcji:

2016

Gatunek:

dramat

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Od 31 maja do 11 czerwca rusza 5. edcyja Festiwalu Filmoweg dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach!

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się już po raz piąty. Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku- i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach.
Z wzajemnością.
Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie. Ale nie tylko. Sprawa dotyczy miłości do kina, a Kino w Trampkach jest przestrzenią wymiany tej miłości i pasji. Międzypokoleniowo.

OPIS FILMU:
Christiane (kiedyś Elle-Marja) przyjeżdża na pogrzeb swojej siostry. Powrót w rodzinne strony wywołuje w niej wspomnienia, kiedy i dlaczego jako czternastolatka opuściła dom.

Siostry pochodzą z koczowniczego plemienia Saamów, które żyje z hodowli reniferów. Elle-Marja i Njenna jako nastolatki trafiły, z innymi dziećmi ze swojego plemienia, do szkoły z internatem, gdzie m.in. uczyły się poprawnego języka szwedzkiego.
Surowe reguły panujące w szkole i liczne upokorzenia wywołały bunt Elle-Marji. By spróbować coś zmienić, pewnego dnia wyruszyła do Uppsali i podczas tej podróży zmieniła nie tylko swoje imię.

Rekomendujemy dla wieku: 14+

Zdjęcia

Komentarze

dodaj komentarz