14. Millenium Doc Film Festival
KINO W TRAMPKACH Dolby Digital bez ograniczeń

Jeździec Wielorybów (Whale Rider)

Reżyseria:

Niki Caro

Czas trwania:

90 min.

Kraj produkcji:

Nowa Zelandia, Niemcy

Rok produkcji:

2002

Gatunek:

familijny

Ocena: (średnia ocena: 0.0)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Od 31 maja do 11 czerwca rusza 5. edcyja Festiwalu Filmoweg dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach!

KINO W TRAMPKACH Festiwal dla Dzieci i Młodzieży odbędzie się już po raz piąty. Od 31 maja do 11 czerwca Warszawa zakocha się w kilku- i kilkunastoletnich filmowych bohaterkach i bohaterach.
Z wzajemnością.
Energetyczny i młodzieńczy festiwal filmowy, opowie o tym jak to jest być młodym człowiekiem we współczesnym świecie. Ale nie tylko. Sprawa dotyczy miłości do kina, a Kino w Trampkach jest przestrzenią wymiany tej miłości i pasji. Międzypokoleniowo.

OPIS FILMU:
„Tysiące lat temu, ziemię spowijała wielka pustka. Oczekiwała, oczekiwała na zapełnienie, na kogoś, kto ją pokocha, oczekiwała na przywódcę. I przybył, na grzbiecie wieloryba, człowiek, który poprowadził ludzi. Nasz przodek… Paikea”.
Maorysi Whangara od ponad tysiąca lat zasiedlają Te Ika-a-Māui, czyli Wyspę Północną. Pierwszym z nich był Paikea. Przypłynął na wyspę na grzbiecie wieloryba, gdy jego kanoe się wywróciło. Od tamtej pory wodzowie Whangara – zawsze pierworodni synowie – wierzą, że są bezpośrednimi potomkami Paikei. Niestety wszystko wskazuje na to, że wódz Koro nie doczeka się wnuka, który przejmie schedę i poprowadzi ludzi Whanaga. Koro ma tylko wnuczkę Pai. A dziewczyna przecież nie może zostać wodzem. Tylko czy wiedzą o tym wieloryby?

Rekomendujemy dla wieku: 10+

Zdjęcia i Wideo

Komentarze

dodaj komentarz