na ekranie od 12 lat Napisy Dolby Digital

Kot Bob i ja (A Street Cat Named Bob)

Scenariusz:

Tim John, Maria Nation

Reżyseria:

Roger Spottiswoode

Obsada:

Luke Treadaway, Ruta Gedmintas, Joanne Froggatt

Czas trwania:

103 min.

Wersja językowa:

angielska| napisy: polskie

Kraj produkcji:

Wielka Brytania

Rok produkcji:

2016

Gatunek:

biograficzny/dramat/komedia

Ocena: (średnia ocena: 6.6)

Kup bilet / Rezerwuj

Opis filmu

Niezwykła, poruszająca historia uzależnionego od narkotyków ulicznego grajka Jamesa Bowena, któremu w powrocie do rzeczywistości i normalnego życia pomógł... kot. Rudy, pewny siebie, chadzający (jak to kot) własnymi ścieżkami, niezależny, chimeryczny kot o najbardziej zwykłym imieniu - Bob. Ale to wszystko, co jest w nim zwykłego.
Uliczny grajek James Bowen mieszkał we wspólnocie pomagającej wyjść mu z narkotykowego uzależnienia. To właśnie tam znalazł na korytarzu kota. Upewniwszy się, że nie należy do żadnego z mieszkańców, zajął się nim oraz zainfekowaną raną, jaką kot miał na nodze. Kiedy kot doszedł do siebie, Bowen postanowił wypuścić go z powrotem na ulicę, wierząc, że sam odnajdzie drogę do domu. Tak się jednak nie stało. Kot zaczął podążać za Bowenem do wszystkich miejsc, do których zmierzał muzyk. James zdecydował, że przygarnie kota i nadał mu imię Bob. Dla jego bezpieczeństwa prowadził go na smyczy i pojawiał się z nim właściwie wszędzie. Wkrótce ten osobliwy duet stał się sławny, zyskując międzynarodową popularność. Zwykli przechodnie nagrywali pracującego na ulicy (w towarzystwie Boba) muzyka, a filmy zamieszczali na portalach społecznościowych. Wkrótce Bob i James stali się jednym z podstawowych „obiektów” na turystycznej mapie Londynu. Rosnąca popularność sprawiła, że Bowen postanowił raz na zawsze skończyć z nałogiem. „Bob przyszedł do mnie i poprosił o pomoc; nagle stałem się dla kogoś potrzebny. Dziś, kiedy się budzę, jest pierwszą rzeczą, na którą patrzę. Nadał memu życiu sens” – wyznaje muzyk.
Książka, na podstawie której powstał film, stała się międzynarodowym bestsellerem.

Zdjęcia i Wideo

Komentarze

aga22.01.2017, 14:11

Sala kinowa wypełniona po brzegi. Film pełen wzruszeń, zadumy i uśmiechu jednocześnie. Kot ... jak kot - przyjaciel, nieodłączny towarzysz, nasz mały anioł stróż. Historia autentyczna, której kolejne odsłony można oglądać na bieżąco. :-)

dodaj komentarz
""